Bosna na penale poražena od Rudara, bivši igrač Bosne vrijedjao trenera Dedića

Danas je na Gradskom stadionu Kakanj u Kaknju odigrana utakmica drugog kola Kupa Federacije Bosne i Hercegovine, u okviru koje je domaćin Rudar dočekao ekipu visočke Bosne. Dvije ekipe koje se u protekla dva kola smjenjuju na vrhu tabele Prve nogometne lige Federacije BiH, iako se nisu ranije susretale u prvenstvu, snage su danas odmjerile u okviru kup utakmice.

U okviru današnje utakmice za ekipu Bosne je nastupio nešto drugačiji sastav u odnosu na onaj sa kojim Bosna igra prvenstvene utakmice, te su među prvih 11 na teren istrčali: Abadžija, Goralija, Čubara, Beširević, Mujezinović, Čiva, Džafić I., Čehajić, Džafić V., Kovač i Čabaravdić.

Bosna je veliki komšijski derbi počela zaista dobrom igrom, što je ubrzo rezultiralo ranim pogotkom i vodstvom visočkog tima, nakon što je u 17. minuti mrežu Rudara zatresao Čehajić za vodstvo Bosne od 0:1. Ipak, samo dvije minute kasnije i Rudar je uzvratio na ovu terensku inicijativu Bosne, te u 19. minut sa oko 25 metara udaljenosti gol pogađa Prutina, bivši igrač visočke Bosne, koji je iz kluba sa stadiona u Lukama otjeran zbog nediscipline. Nakon što je postigao gol, Prutina je naočigled sudije i delegata dotrčao pred klupu NK Bosna i vrijedjao trenera Dedića nazivajuči ga pogrdnim imenima. Nakon utakmice ovaj slučaj je prijavljen sudiji i delegatu, no isti nisu reagovali zbog čega će uprava kluba slučaj prijaviti NS FBiH.

Desetak minuta kasnije, Visočani su još jednom potvrdili dobru ovosezonsku formu i uspijevaju vratiti rezultat u svoju korist, te u 30. minuti, na asistenciju Čehajića, Čabaravdić trese mrežu Rudara za novo vodstvo Bosne od 1:2. No, pred sam kraj prvog dijela utakmice desio se i prelomni trenutak, koji je vjerovatno i odredio sudbinu visočkog tima u ovom susretu, kada je glavni sudija ovog meča Topalović kaznio Idriza Džafića u redovima Bosne sa crvenim kartonom. Tim potezom Bosna je ostala sa igračem manje gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme na stadionu u Kaknju bilo je mnogo nezanimljvije, u odnosu na prvo, barem kada je riječ o broju postignutih pogodaka. Na samom početku drugog dijela utakmice, tačnije u 47. minuti za Rudar je precizan bio Neimarlija, koji dovodi kakanjsku ekipu do drugog izjednačenja na ovom susretu. Više-manje, to je bilo sve od drugog poluvremena, u kojem smo gledali solidnu igru obje ekipe, ali nedovoljno dobru da bi ijedna ekipa u regularnih 90 minuta odredila svoju sudbinu.

Budući da je rezultat bio izjednačen po isteku regularnog toka vremena, pristupilo se izvođenju penala, u čemu je uspješnija bila ekipa kakanjskog Rudara i to rezultatom 3:2, čime je i izborila plasman u šesnaestinu finala Kupa BiH.

A na domaćem terenu u B. Mahali poražen je i drugi visočki predstavnik u Kupu FBiH, a riječ je o ekipi NK Zmaj. I ovaj visočki predstavnik nesretno je poražen nakon izvođenja jedanaesteraca, a bolja je bila prvoligaška ekipa NK Zvijezda iz Gradačca i to rezultatom 3:4.