Puzigaća pogodio za pobjedu protiv RNK Split

Fudbalski klub Sarajevo odigrao je prvu utakmicu na pripremama u Sloveniji. Izabranici Dženana Uščuplića odmjerili su snage sa hrvatskim prvoligašem, RNK Split, te su slavili pobjedu rezultatom 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Bojan Puzigaća.

Naši fudbaleri dobro su otvorili današnju utakmicu. Stojčev je dijagonalnim pasom pronašao Duljevića, koji ulazi u šesnaesterac i šutira preko gola. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Protić isprobao svoj udarac sa distance, a lopta odlazi pored desne stative gola Splita. Do kraja prvog poluvremena, koje je bilo izuzetno borbeno na obje strane, Sarajevo je prijetilo još preko Velkoskog. Prethodno, naši fudbaleri su napravili sjajnu akciju, poslije koje je makedonski reprezentativac, na ubacivanje Barića, šutirao pored lijeve stative Splićana.

Sa druge strane, u posljednjoj minuti prvog poluvremena, igrači Splita su imali jako dobru priliku, kada su iskoristili trenutak dekoncentracije naše odbrane, te je napadač Splita glavom šutirao pored gola Plakala.

Drugo poluvrijeme utakmice otvara Mehmed Alispahić. Naš veznjak je u 54. i 55. minuti imao dvije prilike, kada je oba puta šutirao preko gola Splita. Svega tri minute poslije, Sarajevo je povelo.

Bekić je sjajno centrirao u šesnaesterac,  odbrana Splita nepropisno zaustavila našeg napadača Leona Benka, te je sudija opravdano pokazao na bijelu tačku. Loptu je u ruke uzeo Bojan Puzigaća i lijepim udarcem savladao golmana za vodstvo Sarajeva.

Nedugo zatim, Benko je postigao gol, međutim, isti je poništen zbog nedozvoljene pozicije našeg napadača, a u 63. minuti, i gol Splićana je poništen iz istog razloga.

Do kraja utakmice, igra se uglavnom odvijala na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika na obje strane, te su tako fudbaleri šampiona Bosne i Hercegovine slavili zasluženu pobjedu na početku priprema u Sloveniji.

Vrijedi istaći da su današnju utakmicu zbog lakših povreda propustili Hebibović i Berberović. U petak, 3. jula, na rasporedu je naredna prijateljska utakmica, i to protiv Rijeke.

FK Sarajevo 1:0 RNK Split

FK Sarajevo: Plakalo, Barić, Protić, Kovačević, Mihojević, Cimirot, Stojčev, Alispahić, Velkoski, Duljević, Benko.

U drugom poluvremenu su igrali: Oštraković, Tatomirović, Stepanov, Puzigaća, Cimirot, Radovac, Rustemović, Almir Bekić, Amer Bekić, Okić, Kobiljar.