Nekadašnji igrač i Šef stručnog štaba NK Bosna, niže uspjeh za uspjehom sa ekipom iz Gabele

kulovic f

Visočki stručnjak na klupi ekipe GOŠK-a, Faruk Kulović, otkako je preuzeo ovu ekipu u šestom kolu nogometne Prve lige Federacije BiH ne zna za poraz. Odmah nakon što je sjeo na klupu ekipe iz Gabele, Kulović je imao teško gostovanje kod ekipe Mladosti iz Doboja koja se već sada počela boriti za opstanak. Međutim Gabeljani su ipak bili prejaki za Dobojlije i pobijedili su sa 0:2. Da pobjeda u gostima nije bila slučajna potvrdilo je već naredno kolo u kojem se igrao derbi susret u Gabeli protiv Slobode iz Tuzle direktnog konkurenta za osvajanje prvog mjesta. Konačan rezultat od 1:0 nije bio stvarni odnos snaga na terenu jer je ekipa Faruka Kulovića bila puno bolji protivnik sa više šansi, udaraca prema golu i izrađenih akcija. Nakon dvije vezane pobjede uslijedilo je i teško gostovanje kod Radničkog u Lukavcu, gdje GOŠK nije primio u trećoj utakmici zaredom pogodak ali ni napadači nisu uspjeli postići gol tako da je osvojen jedan bod koji u uvom trenutku ekipu GOŠK-a zadržava na četvrtoj poziciji na tabeli sa petnaest bodova, što je pet manje od prvoplasirane ekipe Jedinstva iz Bihaća koja ima skor iz osam utakmica, šest pobjeda, dvije neriješene utakmice, bez poraza i bez primljenog gola.

Upravo je ekipa Jedinstva naredni protivnik Faruka Kulovića i njegovih igrača. Derbi devetog kola će se igrati u Gabeli 12.10., od 15.30 sati. Bit će to teška utakmica iz razloga što obje ekipe igraju odlične odbrane. Jedinstvo već 720 minuta nije primilo pogodak, dok GOŠK također otkako je Kulović šef stručnog štaba nije primilo gola punih 270 minuta. Nadamo se u novi uspjeh Visočanina, bivšeg igrača i šefa stručnog štaba NK Bosna Faruka Kulovića.