Amer Bekić i Krste Velkoski pogađali za pobjedu protiv Borca

Fudbaleri Sarajeva su na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” danas savladali banjalučki Borac, u sklopu 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 2:0. Strijelci u pobjedi Bordo kluba bili su Amer Bekić i Krste Velkoski.

Naši igrači prvu priliku na utakmici stvorili su u 7. minuti utakmice, kada je Duljević sa 20 metara šutirao, a lopta se odbila od gostujućeg igrača i otišla u korner, poslije kojeg je Barbarić šutirao preko gola. Tatomirović je imao šansu u 23. minuti utakmice, a njegov udarac uz pomoć stative brani Jović.

Do vodstva naši fudbaleri su stigli u 40. minuti utakmice. Barić je odlično ubacio sa desne strane, Amer Bekić skočio i glavom postigao gol za vodstvo Bordo kluba. Mogao je naš Klub postići još jedan gol do kraja prvog poluvremena, ali Jović brani udarac Radovca, koji je poslije lijepe akcije fudbalera u Bordo dresovima došao u priliku.

Sarajevo je nastavilo sa napadima i u drugom poluvremenu utakmice. Almir Bekić je dobro probio po lijevoj strani, a zatim ubacio za Okića, koji iz izgledne pozicije šutira pored lijeve stative gola gostiju.

U 74. minuti, Sarajevo je povećalo vodstvo. Okić i Velkoski su odigrali dupli pas, a makedonski reprezentativac je izašao sam pred Jovića i lijepim udarcem pogodio za 2:0. Do kraja utakmice, zabilježili smo još pokušaj Jovića, kojeg je odbranio Delač.

Vrijedi istaći i to, da je svoj debi u dresu fudbalskog kluba Sarajevo na ovoj utakmici imao osamnaestogodišnji Elvedin Herić, koji je u 84. minuti zamijenio Samira Radovca, a svakako, veseli nas i što je Džemal Berberović nakon višesedmičnog odsustva zbog povrede, ponovo zabilježio minutažu. Berberović je u posljednjoj minuti utakmice zamijenio Okića.

U narednom kolu, naše Sarajevo gostovat će Radniku u Bijeljini.

FK Sarajevo 2:0 FK Borac

Olimpijski stadiona “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.000, sudija: Elvis Mujić, žuti kartoni: Barbarić, Amer Bekić (Sarajevo), Redžić, Stojanović, Jović, Bečelić (Borac).

FK Sarajevo: Delač, Rustemović, Barić, Bekić (od 78. Mihojević), Okić (od 89. Berberović), Velkoski, Tatomirović, Duljević, Al. Bekić, Barbarić, Radovac (od 84. Herić).

FK Borac: Jović, Redžić, Saničanin, Vidović, Ilić (od 61. Kuzmanović), Jović, Stojanović (od 65. Stojanović), Bečelić, Runić, Jandrić, Marjanović (od 78. Kikić).