Velkoski, Puzigaća i Bekić pogađali za pobjedu Sarajeva u Vitezu

Fudbalski klub Sarajevo savladao je Vitez u sklopu 29. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 3:0. Strijelci u važnoj pobjedi Bordo Kluba u borbi za naslov prvaka Bosne i Hercegovine bili su Krste Velkoski, Bojan Puzigaća i Amer Bekić.

Aktuelni lider našeg prvenstva, FK Sarajevo, u četvrtoj minuti je zaprijetilo golu domaćina. Radovac je oštro centrirao u šesnaesterac, ali odbrana domaćina raščišćava opasnost. Minutu poslije, centaršut Puzigaće mogao je iznenaditi golmana Viteza, međutim, Škorić uspijeva loptu izbaciti u korner. Potom je udarac Benka u 11. minuti izblokiran.

Prvu priliku igrači Viteza su stvorili u 14. minuti, kada je Delač u korner izbacio centaršut Jusufbašića. Pet minuta poslije, Cimirot je šutirao, a Škorić odbranio. U 24. minuti, poslije jednog kornera, Okić sjajno šutira, ali lopta pogađa prečku. Ipak, tri minute poslije, Bordo Klub je poveo.

Prethodno je Puzigaća nepropisno zaustavljen, a Velkoski, fantastičnim udarcem sa vrha šesnaesterca pogađa za vodstvo Sarajeva, i slavlje približno 2.000 navijača FK Sarajevo na tribinama Gradskog stadiona u Vitezu.

Pred kraj prvog poluvremena, Sarajevo je imalo još dvije dobre prilike. Prvo je Benko iz dobre pozicije šutirao pored gola, a u 42. minuti, Velkoski je sjajno šutirao i pogodio prečku.

U drugom poluvremenu, Sarajevo je nastavilo dominirati na terenu, a dva puta preko Velkoskog i jednom preko Benka, prijetilo golu Viteza, međutim, rezultatske promjene nije bilo. U 68. minuti,  Sarajevo je povećalo vodstvo.

Puzigaća je dobro prošao u šesnaesterac, defanzivci domaćina, prekršajem ga zaustavljaju, a glavni sudija utakmice, Dragan Skakić, opravdano pokazuje na bijelu tačku. Naš lijevi bek je uzeo loptu u svoje ruke i snažnim udarcem pogodio za povećanje vodstva Sarajeva. Rezervista, Amer Bekić, na odlično dodavanje Velkoskog, postigao je gol u 89. minuti, za konačnih 3:0 za Sarajevo.

U narednom, posljednjem kolu, naše Sarajevo dočekat će tuzlansku Slobodu, a utakmica na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, igrat će se u subotu, 30. maja, sa početkom u 17 sati.

NK Vitez 0:3 FK Sarajevo

Gradski stadion u Vitezu, gledalaca: 3000, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Cimirot, Benko (Sarajevo). Strijelci: Velkoski, Puzigaća, Bekić.

NK Vitez: Škorić (od 76. minute Kovač), Alić, Jurić, Šantić, Livančić, Vidović, Jusufbašić, Branković, Kapetan, Smriko i Pezo.

FK Sarajevo: Delač, Barić, Kovačević, Stojčev, Okić (od 74. minute Bekić), Velkoski, Tatomirović, Benko, Cimirot, Puzigaća i Radovac (od 78. minute Rustemović).