Partneri: Sarajevo slavilo na Grbavici

FK-Sarajevo-1

Fudbaleri Sarajeva savladali su Željezničar u sklopu 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici. Krajnji ishod današnjeg, 104. po redu ligaškog derbija, glasio je 2:1 u korist bordo kluba, a pogađali su Krste Velkoski i Haris Duljević.

U šestoj minuti, prva prilika za Sarajevo. Bilbija je šutirao pored gola. U 13. minuti bordo tim dolazi do prednosti. Radovac sjajno upošljava Velkoskog, koji snažnim udarcem matira Antolovića za vodstvo Sarajeva i veliko slavlje naših navijača.

U 21. minuti, Okić ne uspijeva najbolje da zahvati jednu loptu, te propada prilika za naš tim. U 22. minuti, Željezničar dolazi do poravnanja. Varea ubacuje, a Hasanović pogađa za 1:1.

Do kraja prvog dijela, po jedna prilika na obje strane. Velkoski šutira za Sarajevo, a Memija za Željezničar. Početak drugog poluvremena bolje otvaraju domaći igrači. Sadiković u 53. minuti iz slobodnog udarca pogađa stativu, a nedugo zatim, u dobroj prilici je bio Bajić.

U 67. minuti Stojčev dobro šutira iz slobodnog udarca, međutim, Antolović je na mjestu. U narednom napadu, dobro šutira Purić, ali lopta odlazi pored gola. Sarajevo u 69 minuti rezultat okreće u svoju korist.

Nakon loše reakcije odbrane Željezničara, lopta dolazi do Duljevića, koji preciznim udarcem postiže gol za 2:1. Do kraja utakmice, Sarajevo je moglo povećati prednost. Duljević je u dva navrata izašao sam pred Antolovića, ali je ostalo 2:1.

Po završetku utakmice, održana je press konferencija, na kojoj se prisutnim novinarima obratio Šef stručnog štaba Sarajeva, Meho Kodro.

“Utakmica je bila relativno teška. Mislim da smo dobro otvorili utakmicu, poveli sa 1:0, ali nas je gol Želje ohladio i prekid utakmice je negativno utjecao na nas.”, rekao je Kodro, dodavši:

“Naša očekivanja su velika. Istina je da smo se približili vodećim ekipama, ali idemo od utakmice do utakmice. Moramo se maksimalno posvetiti Vitezu, a tek onda ćemo pričati o ostalim utakmicama”.

FK Željezničar 1:2 FK Sarajevo

Stadion “Grbavica”, gledalaca: 8.000. Sudija: Muamer Bureković. Strijelci: Hasanović (Željezničar), Velkoski, Duljević (Sarajevo). Žuti kartoni: Memija, Čolić, Bogdanović (Željezničar), Berberović, Tatomirović, Duljević (Sarajevo).

FK Željezničar: Antolović, Čolić, Sadiković (od 72. Sadiković), Bogdanović, Kosorić, Zeljković, Tomić, Memija, Bajić, Hasanović, Varea (od 72. Bučan).

FK Sarajevo: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac,Puzigaća, Cimirot (od 34. Berberović), Radovac (od 60. Purić), Stojčev, Okić, Velkoski (od 60. Duljević), Bilbija.