Šest golova u remiju Sarajeva i Galatasaraya na Koševu

U TURKISH AIRLINES međunarodnoj prijateljskoj utakmici, koja se odigrala večeras na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” Fudbalski klub Sarajevo i Galatasaray su remizirali, a krajnji ishod sjajne fudbalske utakmice glasio je 3:3.

Sadržajno prvo poluvrijeme, u kojem su postignuta četiri gola, obilježile su uvodne minute. U 9. minuti utakmice, naš sjajni fudbaler Emir Obuća, koji je večeras ponovo obukao dres sa brojem devet, napustio je teren, te je tako okončao svoju igračku karijeru. Obuća je oblačio dres Sarajeva na 205 utakmica, a pri tome je postigao i 89 golova, te je četvrti najbolji strijelac u historiji našeg Kluba. Minutu poslije, i naša čuvena desetka, Alen Škoro, napustio je teren i zvanično se oprostio od aktivnog bavljenja fudbalom. Škoro je ponikao u redovima Fudbalskog kluba Sarajevo, a za naš Klub postigao je 57 golova. Uz gromoglasan aplauz i ovacije sa tribina pomenuta dva fudbalera otišli su u fudbalsku mirovinu, a utakmicom protiv Galatasaraya zaključili su svoje karijere.

Prvi gol na utakmici postigli su gosti u 13. minuti, kada je Aldin Olcan savladao Plakala, a nekoliko minuta poslije Gumus je zatresao mrežu Sarajeva za 2:0. Naši fudbaleri došli su do zasluženog pogotka u 27. minuti kada se Duljević sjajno oslobodio svog čuvara i prizemnim udarcem postigao gol. Do kraja prvog poluvremena utakmice, naši igrači došli su i do poravnanja rezultata. Igrala se 43. minuta kada je Kallasi ubacio sa desne strane, a Amer Bekić glavom matirao golmana gostiju.

Nastavak utakmice donio je također otvorenu igru uz dosta prilika. Sarajevo je na samom početku došlo do vodstva. Okić je propustio jednu loptu za Amera Bekića koji šutira i pogađa, te postiže svoj drugi gol na utakmici. Fudbaleri Sarajeva nastavili su ofanzivno, te su imali još nekoliko prilika, ali se nije zatresla mreža gostiju. Na drugoj strani u 70. minuti, Ergun je lijepim udarcem savladao Pavlovića, za konačnih 3:3.Vrijedi istaći i to, da je Šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo, Miodrag Ješić u drugom poluvremenu utakmice priliku dao mladim igračima iz Akademije našeg Kluba. Večerašnji susret Sarajeva i Galatasaraya na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, koji se igrao pod pokroviteljstvom kompanije TURKISH AIRLINES bio je istinski fudbalski spektakl, na kojem su prisutni gledaoci mogli uživati u velikom broju postignutih golova, te lijepih poteza igrača obje ekipe.

FK Sarajevo 3:3 Galatasaray

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 10.000, sudija: Irfan Peljto.

FK SARAJEVO: Plakalo (od 46. minute Pavlović; od 85. minute Trifković), Al. Bekić (od 46. minute Ikande), Barbarić (od 75. minute Mihojević), Kovačević, Kallasi (od 86. minute Rastoder), Berberović (od 85. Mujakić), Rustemović, Okić (od 83. minute Čataković), Duljević (od 86. Hebibović) , Škoro (od 8. minute Osmanović; od 66. minute Veladžić), Obuća (od 7. minute Am. Bekić; od 83. minute Vazda) .

GALATASARAY: Gonen, Karacan, Bulut, GroBkreutz, Gumus, Kaya, Gunter, Adin, Kelesoglu, Gamdal, Sarioglu .