Sarajevo savladalo Široki Brijeg. Benko i Stojčev pogađali za pobjedu šampiona države

Fudbaleri šampiona Bosne i Hercegovine savladali su Široki Brijeg na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović-Hase“, u sklopu trećeg kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Golove za pobjedu Sarajeva i slavlje 4.500 gledalaca na tribinama koševskog stadiona, postigli su Benko i Stojčev.

Prvu priliku na utakmici ipak imaju gosti. Menalo je ušao u šesnaesterac i šutirao preko gola Delača. Dvije minute poslije, gosti su poveli. Wagner je postigao gol poslije jednog kornera sa lijeve strane. Uprkos golu, naši fudbaleri bili su dominatni do tog trenutka, a nakon ponovnog kretanja sa centra, igrači našeg Kluba zaigrali su još bolje.

U 21.minuti velika šansa za Sarajevo. Barić je ubacio, a Benko sa svega pet metara pogađa Soldu na golu. Minut kasnije, isti igrač pokušava atraktivno, makazicama, ali lopta ide visoko preko gola. U 23.minuti, Velkoski ubacuje, a Benko kasni na njegov ubačaj. U posljednjoj minuti prvog dijela utakmice, Velkoski je bio u prodoru, lopta je očigledno u ruku pogodila jednog igrača Širokog na ivici kaznenog prostora, međutim, nije se oglasila sudijska zviždaljka.

Drugo poluvrijeme otvara Ikande, kada je odlično uposlio Velkoskog, međutim, makedonski reprezentativac šutira nedovoljno snažno da savlada golmana gostiju. U 51. minuti, Sarajevo je izjednačilo. Ikande je prebacio za Velkoskog, koji pronalazi Benka, a naš napadač sa nekoliko metara precizno matira golmana Širokog.

Već u narednom napadu Benko je ponovo bio u prilici, međutim, bez promjene. Pokušao je i Stojčev iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola. U 64.minuti bilježimo i pokušaj Duljevića, koji odlazi pored gola.

Tri minute kasnije, Puzigaća šutira iz daljine, a lopta prolazi tik pored stative. Vrijedi istaći i to, da je sredinom drugog poluvremena gol Krste Velkoskog poništen zbog navodne nedozovoljene pozicije.

U 74.minuti došlo je do velike šanse za naš tim. Velkoski izlazi sam ispred Solde, ali opet golman Širokog izlazi kao pobjednik. Dvije minute kasnije, prilika za goste, ali Sarajevo spašava Cimirot, koji na gol liniji izbija udarac Brekala.

Najljepši i presudni trenutak utakmice desio se u 78. minuti. Miloš Stojčev je primio loptu, pogledao gdje je Soldo i fantastičnim lob udarcem postigao drugi gol za Sarajevo, koji će na kraju, ispostavit će se, biti dovoljan za pobjedu Bordo tima.

Do kraja utakmice, prilike su imali još Benko i Velkoski, međutim, rezultatske promjene nije bilo. Naše Sarajevo je slavilo, te tako najavilo nadolazeći ligaški derbi protiv Zrinjskog, koji će se nadolazećeg vikenda odigrati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

FK Sarajevo 2:1 NK Široki Brijeg

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 4.500, sudija: Dragan Petrović, strijelci: 0:1 Wagner (9), 1:1 Benko (51), 2:1 Stojčev (78). Žuti kartoni: Puzigaća, Velkoski, Benko (Sarajevo), Menalo, Pehar, Ćorić, Kožulj (Široki Brijeg).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Velkoski (od 78. Am. Bekić), Tatomirović, Duljević, Benko, Barbarić, Cimirot, Ikande, Puzigaća (od 68. Al. Bekić), Radovac (od 46. Stojčev).

NK Široki Brijeg: Soldo, Ćorić, Pehar, Wagner, Menalo (od 60. Barišić), Kožulj, Sesar, Brekalo, Brlaić Crnov, Marković.