Pioniri Sarajeva prvaci Bosne i Hercegovine

Revanš utakmica finala završnice prvenstva BiH za pionire između Sarajeva i dobojske Sloge odigrana je danas na pomoćnom terenu stadiona „Asim Ferhatović Hase“, a pobijedio je domaći tim sa 6:2. Sarajevo je do prednosti došlo u 3. minuti preko Adnana Čerimića, a na 2:0 povisio je Muhamed Šabić u 10. minuti. Samo minutu posije Nenad Đurić smanjuje prednost Sarajeva, ali do kraja prvog poluvremena „Bordo“ tim postiže još tri pogotka preko Adnana Čerimića u 14. i Armina Imamovića u 16. i 31. minuti. Dva minuta prije kraja prvog perioda igre Darko Karać postiže drugi pogodak za gostujuću ekipu. Jedini gol u drugom poluvremenu za ubjedljivih 6:2 u korist Sarajeva postigao je Armin Imamović u 61. minuti. Nakon utakmice uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika, a pehare i medalje finalistima uručili su generalni sekretar NS/FS BiH Jasmin Baković i direktor sektora za takmičenje i upravljanje događajima Elmir Pilav. Sarajevo: Jasmin Kršić, Suad Rušović, Rijad Sadiku, Muhamed Šabić, Kerim Bezdrob, Edis Mušović (45. Dal Varešanović), Armin Imamović (62. Tarik Hasančić), Adnan Čerimić (55. Malik Kalem), Đani Salčin (66. Mirnes Čengić), Ajdin Šušić (63. Ahmed Mujić), Eldar Šehić. Trener: Esad Selimović. Sloga Doboj: Slaviša Đurić (61. Mirano Jupić), Dejan Kitić, Dušan Ristić (64. Muhamed Selimbašić), Darko Karać (36. Adnan Skulić), Nenad Đurić, Goran Šujić, Nikola Ilić, Nikola Pavić, Stefan Vasiljević, Đorđe Cvijanović (36. Dejan Jelić), Faruk Škrgo (48. Nemanja Daradan). Trener: Dean Pešić.Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/pioniri-sarajeva-prvaci-bosne-i-hercegovine/166295