FK Sarajevo 2:3 FC Astana

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od učesnika grupne faze Lige prvaka, kazastanske Astane rezultatom 3:2 na današnjoj prijateljskoj utakmici. Naši prvotimci odigrali su jednu izuzetno kvalitetnu utakmicu, u kojoj su stvorili mnoštvo prilika, te su do 60-te minute imali i rezultatsku prednost od 2:0. Ipak, kvalitet našeg današnjeg protivnika došao je do izražaja u nastavku i kazastanci su uspjeli preokrenuti rezultat do kraja utakmice u svoju korist.

Utakmicu protiv Astane, koja se igrala u Beleku, propustio je Adnan Kovačević zbog bolova u predjelu tetive, a zbog smrtnog slučaja u porodici, danas nije nastupio Ceser Augusto Hermenegildo.

“Na žalost, naš Cesar je izgubio oca, ispred kolektiva FK Sarajevo mu upućujemo iskreno saučešće. Uz njega smo u ovim teškim trenucima.”, izjavio je šef stručnog štaba FK Sarajevo, Miodrag Ješić.

2B5A3813

Samu utakmicu mnogo bolje otvara naš tim. U petoj minuti Amer Bekić je bio u izvrsnoj poziciji, no golman Astane izbacuje loptu u korner, poslije kojeg Emerson glavom šutira pored gola. Deset minuta poslije, ponovo je šutirao Amer Bekić, ali bez promjene. Dobru priliku propustio je i Haris Duljević, čiji udarac sa 11 metara odlazi pored gola. Terensku inicijativu i nadmoć  igrači Bordo kluba krunišu pred sami kraj prvog poluvremena, kada Kadušić prolazi po desnoj strani, ubacuje u šesnaesterac, a Benko loptu šalje iza leđa golmana ekipe iz Kazahstana.

2B5A3807

U nastavku na teren istrčava drugih jedanaest igrača. Umjesto početkog sastava – Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Kramar, Barbarić, Emerson, Rustemović, Duljević, Simeunović, Amer Bekić i Benko, u nastavku su zaigrali – Plakalo, Kallasi, Mihojević, Berberović, Radovac, Krajišnik, Herić, Okić, Osmanović i Velkoski. Spomenimo i to da je Denis Kramar odigrao čitavu utakmicu, a u svoju priliku je dobio i Demirel Veladžić, koji ne teren ušao petnaest minuta prije kraja.

Odmah na početku drugog poluvremena novi gol. Sjajna kombinacija naših fudbalera u izvedbi Velkoskog, Osmanovića i Okića, a posljednji prizmenim udarcem postiže gol za povećanje vodstva Bordo kluba. Ipak u nastavku utakmice Astana uspijeva da preokrene rezutlat, preko Šetkina u 57. minuti, te pet minuta poslije preko Canasa, kazahstanci su poravnali, a u posljednjim minutama preko Despotovića došli i do vodstva, te je utakmica završena rezultatom 3:2 u korist Astane.

Na pripremama u Antaliji, fudbaleri Sarajeva odigraće još jednu prijateljsku utakmicu i to protiv Kairata 16. februara.