Doljančić za pobjedu Zvijezde, tri “nule” u prvom kolu

Nogometaši Zvijezde pobijedili su Goražde s 2:1 u susretu 16. kola Prve lige Federacije BiH. Domaći tim je dobro ušao u meč. Pogotkom Isanovića su poveli nakon četiri minute igre, ali su gosti preko Midžića u 18. minuti izjednačili na 1:1. Iako je prilika bilo još sve do samog kraja promjene rezultata nije bilo. Međutim, tada Doljančić stupa na scenu, te pogađa za konačnih 2:1.

Prva liga FBiH, 16. kolo: Zvijezda – Goražde 2:1 (Isanović 4’, Doljančić 88’ / Midžić 18’) Zvijezda: Hinović, Zvonić, Isanović, Islamagić, Dudić, Fačić, Šerbečić, Mišan, Mujagić, Savić, Pejić Goražde: Radić, Hodžić, Oković, Ferhatović, Drljević, Midžić, Geca, Kozica, Mirković, Jahić, Selamović
Čak tri utakmice završene su bez golova u 16. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Jedna od njih odigrana je u Sanskom Mostu. Podgrmeč je ugostio Orašje, ali golova nije bilo.
Također, bez golova su završene utakmice Bosne i Čapljine, te Radničkog i GOŠK-a.
Prva liga FBiH, 16. kolo: Podgrmeč – Orašje 0:0 Podgrmeč: Strika, Hodžić, Hamzić, Kamenčić, Rizvan, Medžedović, Halilović, Podunavac, Muzgonja, Paunović, Mikić Orašje: Kurbašić, Prljeta, Lugavić, Koprivica, Vila, Vidović, Pejić, Mujkić, Maskaljević, Prgić, Tanturovski
Prva liga FBiH, 16. kolo: Radnički – GOŠK 0:0Radnički: Nikolić, Moranjkić, Jogunčić, Konjhodžić, Kuduzović, Todorović, Suljić, Musić, Berbić, Mujkić, Mujagić GOŠK: Sušac, Dalmatin, Bošnjak, Odak, Brkić, Mišić, Đajić, Zečević, Hasković, Dodig, Jelavić

Prva liga FBiH, 16. kolo: Bosna – Čapljina 0:0 Bosna: Bekan, Frljak, Krajišnik, Jaganjac, Mujezinović, Handžić, Porča, Čulov, Fazlagić, Čiva, Tahiri Čapljina: Buntić, Raguž, Pervan, Jazvin, Zubac, Pecelj, Ćosić, Zukić, Isić, Rodin, Raič