Bosna pobjedom protiv Olimpika otvorila Hasetov memorijal

Olimpik i Bosna svojom utakmicom otvorili su takmičarski dio 25. po redu Memorijalnog turnira Asim Ferhatović Hase. Uspješniji su bili Visočani i slavili pobjedu rezultatom 4:3 (1:2).

Na otvaranju susreta Olimpik je imao inicijativu, ali su do prvog pogotka stigli fudbaleri Bosne. Cana je iskoristio jednu grešku zadnje linije Vukova i savladao golmana Hodžića u sedmoj minuti. Samo tri minute je trebalo Olimpiku da poravna rezultat. Čizmić je odlično primio loptu na nekih sedam metara od gola Bosne i sjajno se izborio za poziciju i postigao pogodak. Do potpunog preokreta Olimpik dolazi u 17. minuti pogotkom Tatara. Baručija je izveo slobodan udarac, a na odbijenu loptu se najbolje snalzi Tatar za vodstvo od 2:1 što je bio i konačan rezultat prvog dijela utakmice. Olimpik do novog pogotka stiže na otvaranju drugog dijela. U 23. minuti strijelac je ponovo Čizmić koji je sjajnim pogotkom savladao golmana gostiju Bekana. Samo inutu kasnije Nuhanović je pogodio mrežu Olimpika za smanjenje rezultata. Sadiković je poravnao rezultat u 29. minuti, nakon što mu je sjajno asistirao Hodžić. Kapiten gostiju Cana postigao je pogodak u 35. minuti za novi preokret rezultata i vodstvo ekipe iz Visokog, ali ispostavit će se i konačan rezultat ovog duela.