Hat trick Armina Arnauta za ubjedljivu pobjedu Bosne

IMG 1064

www.visocani.ba : Stadion Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje) 6. Strijelci: 1:0 Arnaut (55), 2:0 Arnaut (59), 3:0 Arnaut (90). Igrač utakmice: Armin Arnaut (Bosna) 8.

BOSNA: Bekan 7,5, Frljak 6,5, Kalkan 7, Hasanhodžić 7, Salkić 6,5, Smajić 6,5, Pleh 7, Bečirević 6,5(od 43.Arnaut 8), Hiroš 6,5(od 85.I.Džafić -), Beširević 6,5, Fočić 6,5(od 70.Durmić -). Trener: Ivo Ištuk.

BRATSTVO: Prljača 5,5, Muslimović 6, Timkov 6, Kadrić 6, Bečarević 5,5(od 65.Džafić -), Efendić 5,5, Kadić 5,5, Mevkić 6, Mujkić 6, Musrelović 5,5(od 65.Omerović -), Mrković 5,5(od 46.Hafizović 5,5). Trener: Nusret Muslimović.

Nogometaši Bosne su ostvarili i treću uzastopnu domaću pobjedu u proljetnom dijelu sezone i treći put su sačuvali svoju mrežu netaknutom, a kada se tome doda i meč u Goraždu, onda je ovo četvrta uzastopna utakmica bez primljenog gola i samim tim bez poraza. Rezultatski je ovo najubjedljiviji trijumf Bosne ove sezone, iako je protivnik bila jedna od kvalitetnijih ekipa lige i sam tok meča nije nagovještavao tako nešto. Već u prvoj minuti Bratstvo ima veliku priliku, ali Bekan brani šut Bečarevića. Uzvratila je Bosna preko Hasanhodžića i Fočića, ali je golman gostiju odbranio te pokušaje i to je bilo sve iz prvog poluvremena. U drugom se igra rasplamsala i Bosna kreće odlučnije, te konačno dolazi do vodstva. Kalkan je ubacio sa lijeve strane, a Arnaut, koji je inače ušao u igru tek u finišu prvog dijela, pogađa za 1:0. Samo četiri minute kasnije, katastrofalna greška golmana Bratstva Prljače i stopera Kadića koji su istovremeno išli na jednu loptu, ali je niko nije zahvatio, pa se prikrao Arnaut i poslao je u mrežu za 2:0. Tada se gosti potpuno otvaraju i dolaze do par izglednih situacija, ali odbrana Bosne i sjajni Bekan sve riješavaju bez posljedica. U samom finišu, akcija Bosne koju predvodi Arnaut, odigrava dupli pas sa Džafićem i treći put matira Prljaču za konačnih 3:0. Sa ova tri boda je Bosna na sigurnih sedam bodova od zone ispadanja i ima priliku da sljedeće subote pobjedom nad Jedinstvom u novoj domaćoj utakmici, potvrdi opstanak.