7. kolo Prve lige FBiH: Visočka Bosna torpedovala Radnički, poraz kakanjskog Rudara u Gradačcu

Visočka Bosna u 7. kolu Prve nogometne lige FBiH upisala je četvrtu pobjedu. Na Lukama je sa 4:0 deklasirana ekipa Radničkog iz Lukavce. Bosnu je u vodstvo doveao Amar Čabaravdić u 43. minuti. U 50. minuti Mustafa Mujezinović je povećao na 2:0, a u 53. minuti Adnan Hodžić je pogodio za 3:0. Konačnan rezultat postavio je Adnan Hodžić – Zimer euro golom u 84. minuti. I dok Bosna korača prema vrhu, drugi prvoligaš iz ZDK, kakanjski Rudar tone sve dublje. Pod vodstvom privremenog šefa struke Bećira Mehanovića Rudar je gostovao u Gradačcu gdje je domaća Zvijezda slavila sa 3:1. Rudar je poentirao autogolom Eledina Fačića. Upravo Rudar i Bosna sastaju se naredne subote, u 8. kolu na stadionu Pod Vardom. Do utakmice bi uprava kakanjskog kluba trebala imenovati novog šefa struke, dok Visočaci mirno dočekuju komšijski derbi.