Zvijezda pregazila Podgrmeč i preuzela vrh tabele

Nogometaši Zvijezde pobijedili su kao gosti Podgrmeč s 6:1 u susretu 24. kola Prve lige Federacije BiH.

Gosti iz Gradačca su kao apsolutni favoriti ušli u ovaj meč i na kraju su sasvim zasluženo došli do tri boda.

Do vodstva su stigli sredinom prvog dijela kada je mrežu u 24. minuti pogodio Šerbečić.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku Zvijezda potpuno potopila domaći tim i za samo pet minuta su postigli tri gola.

Za 2:0 je pogodio Isanović u 47. minuti, da bi potom Feđa Dudić s dva gola dovršio posao za uvjerljivih 4:0. Nije tu bio kraj. Gosti iz Gradačca su do kraja meča potpuno potopili domaći tim. Duvnjak, koj je u 73. minuti ušao s klupe postigao je dva gola za velikih 6:0.

Počasni gol za domaće postigao je Ammar Paunović u 87. minuti susreta.

Prva liga FBiH, 24. kolo:

Podgrmeč – Zvijezda 1:6 (Paunović 87’ / Šerbečić 24’, Isanović 47’, Dudić 50’, 51’, Duvnjak 79’, 83’)

PODGRMEČ: Arifagić, Hodžić, Hamzić, Rizvan, Šehović, Medžedović, Podunavac, Muzgonja, Paunović, Jusović, Mikić.

ZVIJEZDA: Hinović, Pejić, Isanović, Islamagić, Čolić, Dudić, Fačić, Šerbečić, Mišan, Mujagić, Mekić.