Visočki nogometaši slavili u derbiju, Bosna – Tošk 2:0 (2:0)

U novim dresovima i sa novim sponzorom “BIOS”, nogometaši Bosne su počeli drugi dio sezone u Drugoj ligi Centar, a odmah na startu je protivnik u velikom derbiju bio Tošk iz Tešnja, ekipa koja je prezimila na drugom mjestu sa samo bodom manje od Bosne. Samim tim je jasno koliku važnost je imala ova utakmica koju je došlo pogledati negdje oko 500 gledalaca što je svakako rekord ove sezone. Od samog početka je Bosna preuzela inicijativu i bilo je jasno da će domaći dominirati, a gosti čekati svoju priliku iz kontranapada. Važnost utakmice je očito više uticala na igrače Bosne, koji su do pet minuta prije kraja prvog dijela bili prilično jalovi i vrijedi spomenuti samo jednu priliku Plakala, te jedan pokušaj gostiju. A onda u finišu prvog poluvremena furiozna igra Bosne, pa prvo Čabaravdić pogađa glavom u 41.minuti na asistenciju Čive, da bi upravo Čiva u posljednjim trenucima prvog dijela pogodio za 2:0. U drugom poluvremenu su se nogometaši Toška logično otvorili i uspjeli su nekoliko puta zaprijetiti Striki na golu Bosne, s tim da je i Bosna imala nekoliko šansi da potpuno deklasira goste. Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao i Bosna je došla do vrijedne pobjede i to ubjedljivije od onih 2:1, koliko je Tošk jesenas slavio na svom terenu. Prednost je sada četiri boda u korist Bosne i puno lakše će biti igrati u nastavku sezone, a već u narednom kolu Bosna gostuje kod Krivaje u Zavidovićima.