Visočka Bosna ide prema PL BiH, remi Veleža i Travnika, nestvaran preokret Budućnosti

U šest utakmica 16. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine postignuto je sedam pogodaka.

Visočka Bosna je pobijedila Čapljinu na gostovanju, a strijelac jedinog gola je bio Cana u 92. minuti susreta dok na utakmicama Goražde-Zvijezda i Velež-Travnik nije bilo golova.

Orašje i Jedinstvo su podijeli bodove, bilo je 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Brković, ali je Mustedanagić postavio konačan rezultat susreta.

U najzanimljivijoj utakmici dana, Budućnost je zahvaljujući velikom preokretu porazila Bratstvo. Gosti su poveli preko Diabanga u 14. minuti susreta, a onda je u 81. Trumić izjednačio na 1:1 da bi u petoj minuti sudijske nadoknade Šehić pogodio za veliku pobjedu domaćih.

U posljednjem susretu današnjeg programa Bajro Spahić je donio pobjedu Rudar Kaknju protiv Radničkog iz Lukavca. Sutra se sastaju Sloga Simin Han-Bosna Sema i Novi Travnik-GOŠK.

Čapljina-Bosna Visoko 0:1 (Cana 90+2’)

Goražde-Zvijezda 0:0

Velež-Travnik 0:0

Orašje-Jedinstvo 1:1 (Brković 20’; Mustedanagić 42’)

Budućnost-Bratstvo 2:1 (Trumić 81’, Šehić 90+5’; Diabang 14’)

Rudar Kakanj-Radnički 1:0 (Spahić 27’)