Ubjedljiva pobjeda Sarajeva protiv Viteza, uspješan debi Miodraga Ješića na klupi šampiona

Fudbaleri Sarajeva savladali su Vitez u sklopu 10. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”. Krajnji rezultat utakmice, koja se igrala po jakoj kiši, glasio je 4:0, u korist Bordo kluba, a pogađali su Barbarić, Hebibović, Kovačević i Benko.

Sarajevo je došlo do vodstva nakon svega 37. sekundi utakmice. Velkoski je izveo korner, Barbarić najviše skočio, te glavom matirao nemoćnog Živkovića na golu Viteza. Na drugoj strani, fudbaleri gostujućeg tima imali su svoju prvu priliku na utakmici, u 4. minuti, kada je Kantar šutirao poslije jedne kontre, ali Matej Delač brani njegov udarac. Nedugo poslije, naš golman se ponovo istakao. Kapetan je šutirao sa distance, a Delač je ponovo na mjestu. U 28. minuti utakmice, dobra prilika za Sarajevo. Duljević je prošao po lijevoj strani, ubacio za Benka, koji ne stiže na njegovo dodavanje. Dvije minute poslije, Šantić je šutirao na ubacivanje Basare, a Delač ponovo sjajno brani. Sarajevo je došlo do povećanja vodstava u 40. minuti utakmice. Udarac Duljevića je izblokiran, a lopta dolazi do Anela Hebibovića, koji iskosa, sa desne strane lijepim udarcem postiže drugi gol u mreži gostiju, a svoj prvi u dresu Fudbalskog kluba Sarajevo. Svega dvije minute poslije, naši igrači su mogli postići i treći gol, ali Živković brani udarac Duljevića sa distance.

Prvu priliku u drugom poluvremenu utakmice imali su gosti. Kapetan je izašao ispred Delača, a naš golman još jednom potvrdio svoju sjajnu formu, te odbranio njegov udarac. U 56. minuti utakmice, naš stručni štab izvršio je dvostruku izmjenu. Umjesto Hebibovića i Radovca u igru su ušli Barić i Berberović.

U 64. minuti, rezultat je glasio 3:0. Velkoski je uposlio Kovačevića, koji ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem postiže novi gol na današnjoj utakmici. Deset minuta poslije, još jedan gol u mreži gostiju. Duljević je probio po lijevoj strani, ubacio za Benka, a naš napadač sigurnim udarcem postigao svoj sedmi gol u sezoni. Već u narednom napadu, Benko je mogao postići još jedan gol. Ovog puta, na ubacivanje Velkoskog, njegov udarac završava preko gola. Do kraja utakmice, izdvojili smo još pokušaj Fajića, čiji udarac sjajno zaustavlja odlični golman Sarajeva, Matej Delač, te udarac Duljevića sa distance.

Fudbaleri našeg Kluba zabilježili novu prvenstvenu pobjedu, a šef stručnog štaba Bordo kluba, Miodrag Ješić, debitovao je pobjedom na klupi aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine. U narednom kolu, naše Sarajevo će gostovati Željezničaru.

FK Sarajevo 4:0 NK Vitez

Strijelci: Barbarić, Hebibović, Kovačević, Benko.

Olimpijski stadion „Asim Ferhatović-Hase“, gledalaca: 2.000, sudija: Ermin Sivac, žuti kartoni: Benko (Sarajevo), Stanić, Fajić (Vitez).

FK Sarajevo: Delač, Kovačević (od 77. minute Mihojević), Okić, Velkoski, Hebibović (od 56. minute Barić), Tatomirović, Duljević, Benko, Barbarić, Puzigaća, Radovac (od 56. minute Berberović).

NK Vitez: Živković, Jurić, Jevtić, Muminović, Basara (od 56. minute Fajić), Šantić, Kantar (od 70. minute Đurić), Livančić (od 80. minute Stanić), Pilipović, Kapetan, Anastasov.