SportskeVijesti: Bosna i Velež remizirali u Visokom

Danas su odigrani svi susreti 28. kola 1. lige FBiH, a vodeći timovi u ovom kolu odigrali su relativno uspješno, tačnije, vodeći trio zabilježio je dvije pobjede, te jedan neriješen ishod, a derbi ovog kola u Visokom su odigrali nekadašnji premijerligaši, domaća Bosna i Velež iz Mostara.

Bosna Visoko – Velež Mostar 1:1
Susret starih rivala, i nekadašnjih učesnika Premijer lige BiH, danas je odigran na stadionu “Luke” u Visokom, a ekipa sportskevijesti.com medijski je popratila ovaj izuzetno važan prvenstveni duel.
Premda meč od velike važnosti, pogotovo za domaću Bosnu, s obzirom na to da visočaci jure plasman u Premijer ligu BiH, ovaj meč je protekao u jednom izuzetno fer, korektnom i sportskom duhu, bez ijednog incidenta, kako i dolikuje dvijema ozbiljnim ekipama i uglednim sportskim kolektivima.
Stadion “Luke” bio je solidno pounjen, a pored domaćih navijača, popularnih “Demona”, u Visoko je došla i jedna grupa gostujućih navijača, popularnih “Red Army”.
Već od prve minute oba tima počela su igrati ofanzivno, dajući do znanja od samog početka da i jedni i drugi na ovom meču žele sva tri boda.
Prvo gosti iz Mostara u uvodnim minutama meča opasnim napadima prijete golu domaćih, međutim bez ozbiljnije opasnosti po gol domaćeg čuvara mreže.
Potom domaći preuzimaju terensku inicijativu i stvaraju dvije tri dobre prilike pred golom Veleža, ali bez konkretne završnice u napadu.
U finišu prvog dijela igre, u jeku napada Bosne, nogometaši Veleža dolaze do lopte, tačnije, nogometaš gostiju Garcia istrčao je sa loptom nekih 45, 50 metara i izbio “oči u oči” sa domaćim golmanom kojeg neomatano matira za vodstvo mostaraca od 1:0 u 39. minuti susreta.
Nakon primljenog gola, domaći se nisu predavali, već su nastavili otvorenom napadačkom igrom prijetiti golu gostiju, pa ubrzo stvaraju dvije izgledne prilike pred golom mostaraca, ali ponovolo loša realizacija nogometaša Bosne u tim trenucima susreta dolazi do izražaja, te ostaje netaknuta mreža ekipe Veleža.
Do kraja prvog poluvremena i gosti su pokušavali iz kontra napada povećati stečeno vodstvo, međutim, nogometaši Bosne nisu dozvoliili sebi luksuz primanja i drugog pogotka, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za Velež.
U nastavku susreta Bosna, iako je i u prvom poluvremenu igrala dosta ofanzivno, bacila je sve karte na napad i zaigrala još ofanzivnije, a gosti iz Hercegovine, bazirali su se na odbranu svoga gola i čuvanje stečenog rezultatskog kapitala iz prvog dijela igre.
Od samog početka nastavka igre, faktički, igrala se “viktorija” pred golom Veleža, i plod takve igre Bosni se isplatio na dvadesetak minuta do kraja susreta, kada nakon jednog ubačaja iz ugla jedan odgostujućih defanzivaca igra rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija ovog meča, sasvim opravdano, dosudio je jedanaesterac za Bosnu.
Siguran realizator najstrožije kazne bio je Čabaravdić za poravnanje rezultata na 1:1 u 68. minuti susreta, i nadu domaćim nogometašima, alii domaćim navijačima, da mogu doći do potpunog rezultatskog preokreta.
U posljednjih dvadesetak minute uslijedio je nastavak opsade gola Veleža, koji faktički, nije niti jednom zaprijetio domaćem golmanu u nastavku susreta.
Redale su se šanse Bosne u šesnaestercu gostiju, ali gostujući defanzivci uspijevali su osujetiti svaku dobru akciju Bosne, a i ono što nisu uspijevali oni, jeste čuvar mreže mostaraca koji je u par navrata odličnim intervencijama spašavao svoj tim od drugog primljenog pogotka.
Vrijeme je neumitno prolazilo, pa se ušlo i u službenu sudijsku nadoknadu susreta. Domaća publika je željno iščekivala taj gol nade nogometaša Bosne, dok su gostujući nogometaši i njihovi najvjerniji navijači sa zerbnjom čekali kraj susreta, što su naposlijetku i dočekali, odnosno, rezultat od 1:1 nije se mijenjao do kraja meča, te se susret završio neriješeno, odnosno, podijelom bodova.
Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, nevjerica i razočaranje na licima nogometaša Bosne, koji sa ovim neriješenim rezultatom, istina, nisu ispali iz igre za plasman u Premijer ligu BiH, međutim, šanse za to nakon današnjeg rezultata znatno su umanjene.
S druge strane, nogometaši Veleža mogu biti zadovoljni osvojenim bodom na teškom gostovanju kod donedavnog lidera prvenstvene tabele.P