Sloga povela, pa izgubila na Koševu

Fudbaleri Bosna Seme pobijedili su Slogu iz Siminog Hana s 3:1 u prvom kolu Prve lige Federacije BiH.

Duel novih prvoligaša igrao se na Koševu, a bolje su se na otvaranju snašli gosti koji su preko sjajnog napadača Mirela Ibrahimovića došli do vodstva od 1:0 u 38. minuti susreta. Ipak, Bosna je u nastavku stigla do preokreta i pobjede. Izjednačili su u finišu prvog dijela. Za 1:1 pobrinuo se Bajro Spahić, a ovim rezultatom se otišlo na odmor. Rezervista Mirsad Đedović je u 57. minuti donio preokret i vodstvo Bosni od 2:1, da bi u 79. minuti Kerim Kadrić iskoristio dosuđeni penal, te je postavio konačnih 3:1. Prva liga FBiH, 1. kolo: Bosna Sema – Sloga SH 3:1 (Spahić 45’, Đedović 57’ / Ibrahimović 38’) BOSNA SEMA: Hodžić, Tahiri, Zukić, Oglečevac, Varatanović, Mujić, Ćatić, Kadrić, Dudo, Spahić. SLOGA SH: Hamzabegović, Fejzić, Salihović, Da. Todorović, Dar. Todorović, Vejzović, Radovanović, Ibrahimović, Islamović, Habibović, Ahmetović.