SJAJNA PREDSTAVA BOSNE: Bosna na krilima Hodžića deklasirala Radnički rezultatom 4:0

Nogometaši visočke Bosne sasvim zasluženo su danas u Lukama slavili protiv vrlo dobre ekipe Radničkog iz Lukavca rezultatom 4:0  (1:0). Početak utakmice je kasnio dvadesetak minuta, zbog toga što na stadionu nije bilo patrole policije, a i sama igra na početku nije nagovještavala da će oko 200 gledalaca uživati u ovoj utakmici 7.kola Prve lige FBiH. Nakon očajnih pola sata igre, Bosna preuzima inicijativu i stvara nekoliko prilika, da bi u samom finišu poluvremena povela golom Čabaravdića, nakon sjajne akcije Hodžića i Čive.

Drugo poluvrijeme Bosna otvara furiozno i nakon svega 7 minuta igre u drugom dijelu, dolazi do još dva sjajna pogotka. Prvo je topovskim udarcem Mujezinović matirao nemoćnog Nikolića, na asistenciju danas sjajnog Hodžića u 50.minuti, da bi se Hodžić i sam upisao u strijelce u 53.minuti, na asistenciju Handžića. Šlag na tortu uslijedio je u 83.minuti kada je nakon brzo izvedenog kornera, lopta došla do Hodžića, a ovaj sa 20 metara topovskim šutem pod prečku, savladao nemoćnog Nikolića. Sa dvije asistencije i dva gola Hodžić nosi epitet igrača utakmice, a sasvim sigurno i igrača 7.kola Prve lige Federacije.

Ovom pobjedom, četvrtom u prvenstvu, Bosna je zadržala mjesto u gornjem dijelu tabele i prestigla ekipu Radničkog, a uspjela je prekinuti i neugodni niz od tri uzastopna poraza. U narednom kolu na rasporedu je veliki komšijski derbi, u Kaknju će Rudar ugostiti Bosnu, a sjajna pobjeda je samo uvertira za ono što nas čeka naredne sedmice.