Sarajevo poraženo na gostovanju kod Mladosti

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na gostovanju kod Mladosti u Doboj Kaknju, rezultatom 2:1. U utakmici 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, jedini gol za Bordo klub postigao je Tomislav Barbarić.

Prvo poluvrijeme utakmice bolje otvaraju naši igrači. Rustemović je u drugoj minuti iz slobodnog udarca šutirao preko gola, a nekoliko minuta poslije, Benko također nije bio precizan. Potom je igrač domaćih, Isaković, dobro reagovao poslije ubacivanja Velkoskog, a svoj udarac isprobao je i Radovac u 18. minuti utakmice, međutim, bez promjene rezultata. Mladost je povela u 22 minuti. Dilaver se najbolje snašao u šesnaestercu našeg Kluba, te udarcem glavom savladao Plakala. Nakon vodstva domaćih, fudbaleri u Bordo dresovima nastavili su sa napadima. Velkoski je pred kraj prvog poluvremena isprobao svoj udarac, no, lopta odlazi preko gola. Sarajevo je došlo do izjednačenja u 43. minuti. Velkoski je ubacio iz kornera sa desne strane, Barbarić najviše skače u šesnaestercu i lijepim udarcem glavom postiže gol za poravnanje rezultata. Ubrzo nakon toga, fudbaleri Mladosti imali su još jednu priliku, a Ramović je udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio prečku gola Plakala.

Na početku drugog dijela, umjesto Okića, na teren je ušao Harmony Ikande, koji je tako poslije višesedmičnog odsustva zbog povrede, ponovo upisao minutažu. Prvu priliku u drugom dijelu imali su igrači domaćeg Kluba. Plakalo je dobro intervenisao poslije šuta Dilavera. Potom je Velkoski isprobao svoj udarac iz slobodnog rezultata, međutim bez promjene. Fudbaleri Mladosti došli su do novog vodstva u 66. minuti utakmice. Kovač je pogodio mrežu Plakala. Sarajevo je moglo do poravnanja rezultata u 81. minuti utakmice. Benko se oslobodio svog čuvara i dobrim udarcem gađao bliži ugao domaćih, međutim istakao se golman Hadžić, koji je odbranio njegov udarac. U 87. minuti, Radovac je uposlio Barbarića, koji iskosa sa lijeve strane šutira, a Hadžić iz drugog pokušaja hvata loptu. Do kraja utakmice, nije bilo prilika na obje strane.

U narednom kolu, naše Sarajevo će na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekati tuzlansku Slobodu.

FK Mladost Doboj Kakanj 2:1 FK Sarajevo

Strijelci: Dilaver 22’, Barbarić 43’, Kovač 66 Gradski stadion Mladosti u Doboju kod Kaknja, gledalaca 3.500, sudija: Vladimir Bjelica, žuti kartoni: Isaković, Bošković (Mladost), Okić, Kadušić (Sarajevo).

FK Mladost: Doboj Kakanj: Hadžić, Rizvanović, Isaković, Čović, Karahmet, Kobilica (od 84’ minute Husić), Bošković, Šišić, Ramović, Kovač, Dilaver.

FK Sarajevo: Plakalo, Kadušić, Almir Bekić, Tatomirović (od 66’ minute Amer Bekić), Barbarić, Radovac, Rustemović, Duljević (od 81’ minute Berberović), Okić (od 46’ minute Ikande), Benko, Velkoski.