Prva liga FBiH: Pobjedom u derbiju Bosna zasjela na vrh tabele!

Na pet mečeva današnjeg programa 12. kola Prve lige FBiH postignuto je 15 golova.

U derbiju kola Bosna je na stadionu Luke pobijedila Orašje sa 2:1 i tako preuzela lidersku poziciju. Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova, a pobjednik je riješen u posljednjih 10 minuta kada je za veliku pobjedu domaćih pogodio Čabaravdić.

Bratstvo je gostovalo u Bihaću. Na stadionu Pod borićima slavilo je Jedinstvo sa minimalnih 1:0. Gol odluke postigao je Nuspahić u prvom poluvremenu.

Ubjedljiv trijum ostvario je Travnik koji je sa visokih 4:0 porazio Radnički iz Lukavca koji tone sve dublje i dublje.

Novi Travnik nije imao šansi na gostovanju u Čapljini, istoimeni domaćin je slavio sa 3:0. Jedini remi zabilježen je u Gradačcu. U kantonalnom derbiju Zvijezda i Budućnost su odigrali 1:1.