Pred duel s Bosnom nije pametno mjenjati trenera, nakon Mitrovića, Sadikovića, pao je i treći debitant Buza, NK Bosna 1:0 FK Rudar ( Čiva)

Komšijski derbi između visočke Bosne i kakanjskog Rudara donio je mnogo uzbuđenja, a velika posjećenost bila je posebna pohvala za ljubitelje nogometa, kojih je danas preko 1000 sa tribina visočkog stadiona pratilo utakmicu. To je još jedan od pokazatelja da se visočki nogomet vraća u dane stare slave, te je nakon mnogo godina stadion u Lukama bio popunjen.

Takvo interesovanje publike komšijski derbi opravdao je već na samom startu, te prizemnim udarcem sa nekih 20-ak metara Čiva uspijeva postići pogodak za domaći tim, koji je već od druge minute vodio sa minimalnim rezultatom 1:0. I ostatak prvog poluvremena protekao je u opsadi gola Rudara iz Kaknja, a Visočani su propustili nekoliko sjajnih prilika da povećaju vodstvo na ovoj utakmici.

U drugom dijelu susreta gledali smo poprilično izjednačen sraz dviju ekipa iz Prve lige Federacije BiH, iako bi se moglo kazati da su gosti iz Kaknja imali terensku inicijativu na svojoj strani. Ipak, njihova inicijativa nije urodila plodom, te nekoliko izvrsnih prilika Kakanjci ne koriste kako bi došli do izjednačenja, što utakmicu dovodi u mirnu završnicu, a Visočane do novog, četvrtog uzastopnog slavlja.

Na ostalim utakmicama koje su danas odigrane rezultati su bili sljedeći:

Radnički – Branitelj 1:0,
Zvijezda – Jedinstvo 5:0,
Metalleghe – Podgrmeč 5:0,
Goražde – Orašje 1:0,
Čapljina – Bratstvo 2:1.

Svi ti rezultati i današnja pobjeda nogometaše Bosne iz Visokog, nakon odličnih partija u protekla četiri kola prvenstva, ovo je postavilo na izuzetno povoljno treće mjesto tabele, gdje su se našli sa ostvarenih 38 bodova.

Do kraja prvenstva je ostalo još svega sedam kola, a Visočani će u nastavku prvenstva igrati za prestiž i mjesto u vrhu tabele iako postoje matematičke šanse da, u slučaju kiksa vodećih ekipa, Visočani dođu i do samog vrha tabele, što bi bila svojevrsna senzacija. To sve bi trebala biti dodatna motivacija za Visočane da nastave sa dobrim partijama do kraja prvenstva, a već narednog vikenda ih očekuje gostovanje u Bihaću kod ekipe Jedinstva, protiv koje su Visočani slavili u prvom dijelu prvenstva rezultatom 2:1.