Pobjede GOŠK-a i Sloge, viđeno osam golova na dvije utakmice

Ekipa GOŠKA-a i Sloge iz Siminog Hana upisale su veoma važne pobjede u dva preostala meča 16. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Iako je Novi Travnik bio nešto bolji protivnik na početku meča, gosti iz Gabele ipak stižu u prednost u 30. minuti kada Bošnjak pogađa iz slobodnog udarca.

Deset minuta nakon toga, Ramić je udvostručio prednost GOŠK-a, da bi Mišić u 66 minuti pogodio za 0:3.

Do kraja meča Miličević je smanjio na 1:3, a konačnih 1:4 postavio je Ramić kojem je ovo bio drugi pogodak.

Novi Travnik: Kovač, Silajdžija, Mehić, Terzić, Ramuši, Heco, Razdeušek, Petak, Crnović, Miličević, Baručija.

GOŠK: Brkić, Čolić, Petrović, Bošnjak, Ereiz, Zolj, Mišić, Mekić, Đajić, Ramić, Senić.

Već na samom startu meča Sloga je stigla u prednost od 1:0, a u 10. minuti domaću ekipu u vodstvo doveo je Vejzović. Četiri minute nakon toga, Dudo pogađa prečku i tako propušta priliku poravnati rezultat.

Domaćoj ekipi znatno je olakšan posao u 33. minuti kada Handžić dobija drugi žuti karton i napušta igru.

Brojčanu prednost igrači Sloge iskoristili su u 50. minuti kada Omerović pogađa i već tada skoro pa je pitanje pobjedinka bilo riješeno. Do kraja meča gosti iz Sarajeva samo su smanjili rezultat zahvaljujući autogolu Jazvina.

Sloga Simin Han: Hamzabegović, Šinik, Moranjkić, Isanović, Vejzović, Radovanović, Musić, Pantić, Omerović, Ahmetović.

Bosna Sema: Brezičanin, Sinanović, Muharemović, Oglečevac, Handžić, Varatanović, Pljevljak, Mujić, Kadrić, Dudo, Čaluk.