Bosna – Krivaja 2:0 (1:0)

bosna krivaja

Nogometaši Bosne su na prvoj utakmici pred domaćim navijačima upisali i prvu ovosezonsku pobjedu. Negdje oko 200-300 gledalaca je došlo pogledati debi nove Bosna u Lukama i nisu mogli vidjeti baš puno. Nije to bila neka posebna partija igrača Bosne, posebno u prvom dijelu, iako je vodeći pogodak postignut već u trećoj minuti kada je sjajno ubacio Muharemović, a Plakalo još ljepše loptu glavom pospremio u mrežu. Nakon toga se očekivala lepršava igra Bosne, ali smo umjesto toga gledali pravu uspavanku, s obzirom da su i gosti bili potpuno jalovi. U nastavku slična slika sve do finiša meča, kada Krivaja fizički pada, a Bosna pojačava pritisak i stvara par prilika, sve do drugog gola koji nakon asistencije Čive iz kornera, opet glavom postiže kapiten Frljak. Bosna je upisala prve bodove i to je jedino vrijedno pomena sa ove utakmice, a nadamo se boljem već u sljedećem kolu kada Bosna gostuje kod Radnika u Hadžićima.