Nova asistencija Adnana Hodžića u porazu Mladosti od Širokog Brijega

Iako su u otvaranju utakmice preko Dilavera poveli sa 1:0, igrači Mladosti su na kraju pognute glave napustili teren u Doboju. Široki Brijeg je većim dijelom utakmice bio bolji i zasluženo trijumfovao. Već u 1.minuti gosti su nakon kornera preko Brekala bili u povoljnoj prilici,ali je štoper gostiju šutirao preko grede. Kazna je uslijedila veoma brzo. U 9.minuti Adnan Hodžić šalje dubinsku loptu između statičnih i nesigurnih štopera Brekala i Pandže, iz drugog plana utrčava Haris Dilaver i prisebnim udarcem loptu šalje pored istrčalog Solde i pogađa lijevi kut za 1:0. Primljeni pogodak utjecao je na nervoznu i dezorganiziranu igru Širokobriježana kojima je trebalo dvadesetak minuta da konsolidiraju redove i preuzmu dominaciju. U 26.minuti bilježimo akciju Markovića, Ajayia i Kožulja,čiji udarac s distance brani vratar Hadžić.U 35.minuti Zvonimir Kožulj iz kornera pronalazi Krstanovića,koji se lažnjakom oslobađa Rizvanovića,snažno šutira,lopta se od Gačana odbija do Borisa Pandže koji pogađa suprotni kut Hadžićevog gola za 1:1.

Bio je to hladan tuš za domaće igrače koji su potpuno pali.Uslijedila je prava kanonada na gol Hadžića, koji je bio na teškim iskušenjima. Za samo dvije minute gosti su preko Ajayia i Wagnera bili u izglednim prigodama,ali je obrana Mladosti uspjela izblokirati njihove udarce. U 39.nakon centaršuta Markovića snažan udarac uputio je Baraban,ali i ova prilika nije realizirana. U 44.minuti agilni Krstanović snažno šutira, vratar Hadžić krajnjim naporom loptu izbija u korner i spašava svoj tim.
Nezadovoljan igrom svog tima u zadnjih 15 minuta prvog dijela, Rahimić u poluvremenu vrši dvije izmjene,dok je Musa u svlačionici ostavio nezapaženog Barabana a šansu pružio Ivanu Crnovu.

Mladost je u nastavku krenula ofenzivnije i već u 51-minuti imala priliku, ali je Soldo obranio udarac Boškovića.U 56.minuti bilježimo najljepši detalj utakmice.Ivan Krstanović je sa 17 metara snažno šutirao pod gredu, vratar hadžić je fenomenalno interrvenirao i spasio siguran pogodak.Deset minuta kasnije ponovo na sceni je raspoloženi KrstanovićU trku je ušao u šesnaesterac Mladosti, Rizvanović ga je zaustavio na nepropisan način i sudac Šehović opravdano dosuđuje kazneni udarac.Krstanović je s bijele točke bio neumoljiv i doveo svoj tim u vodstvo -1:2.Samo dvije minute kasnije,Stipe Marković sa ivice šesnaesterca snažno šutira,ali lopta odlazi pored lijeve vratnice.Mladost je tek u sudačkoj nadoknadi imala dvije prigode preko Isakovića,kojeg je trener Rahimić prebacio u špicu napada.U 90+3 minuti Isaković je glavom šutirao pod gredu,ali je Soldo uspio loptu izbaciti u korner.Već u sljedeeć napadu ponovo je Isaković glavom pokušao savladati vratara gostiju, ali nije pogodio okvir gola i ova prilika je propala.Široki Brijeg je zasluženo slavio.

Očekivali smo , ako ništa, da barem osvojimo jedan bod, međutim, ne znam šta se desilo ,ali moji igrači jednostavno su u pojedinim fazama igre djelovali loše. U nastavku smo bili nešto opasniji,ali nismo našli načina kako da savladamo raspoloženu obranu Širokog Brijega.Oni su kvalitetniji tim od nas i mi inače teško možemo igrati protiv takvih ekipa. Moramo tražiti šansu u susretima sa slabijim ekipama i pobjedama osigurati opstanak u Premijer ligi”, istaknuo je trener Mladosti Ibro Rahimić.

MLADOST DK – ŠIROKI BRIJEG 1:2

Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 1000. Sudac: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Hrvoje Turudić (Čitluk). Četvrti sudac: Moamer Čaušević (Sarajevo). Dodatni suci: Adis Mulahasanović (Sarajevo) i Vladimir Bjelica (Ist.Sarajevo). Delegat: Krunoslav Džijan (Orašje).
Strijelci:1:0 Dilaver (9),1:1 Pandža (35), 1:2 Krstanović (67.iz 11m).

MLADOST(DK): Hadžić, Rizvanović, Karahmet, Isaković, Gačan, Musić (od 71.Kobilica -),Šišić, Hodžić (od 46.Bošković), Sušić, Dilaver, Ramović (46.Kovač). Trener: Ibro Rahimić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Marković, Brekalo, Pandža, Sesar, Kožulj, Baraban (od 46.Crnov ),Wagner (od 68.Čorluka-), Ajayi (od 89.Ivanković -), Krstanović.Trener:Slaven Musa .

ŽUTIKARTONI: Krstanović (30), Ramović (39), Rizvanović (67), Isaković (67), Šišić (75), Kožulj (78)
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Krstanović (Široki Brijeg).