NK Travnik 0:2 FK Sarajevo, Kodro: Zadovoljan sam igrom

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Travniku. Izabranici Mehe Kodre slavili su rezultatom 2:0, a pogađali su Puzigaća i Benko.

Sarajevo znatno bolje otvara utakmicu, a preko Benka i Bekića, Bordo klub je bio bliže golu. U 18. minuti, dobru priliku je propustio Stojčev, kada je iz slobodnog udarca dobro šutirao, ali je Nurković  intervenisao i spasio svoj gol. Nedugo poslije, Benko je pokušao i glavom, međutim, golman Travnika je ponovo bio siguran.

U 31. minuti pokušao je i Puzigaća. Udarac našeg defanzivca iz kornera završava preko gola. Pet minuta poslije, ponovo je u šansi Stojčev, ali njegov udarac brani Nurković.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, ofanzivna igra Sarajeva se isplatila. Radovac je poslao jednu dugu loptu za Bekića, kojeg nepropisno ruši Sadiković, a sudija Skakić opravdano pokazuje na bijelu tačku. Puzigaća je uzeo loptu i iz drugog pokušaja postigao gol za vodstvo Sarajeva.

Nakon svega tri minute nastavka utakmice, rezultat je glasio 2:0. Radovac je povukao loptu, lijepo uposlio Benka, koji preciznim udarcem postiže gol za povećanje vodstva.

Nedugo zatim, pokušao je Rustemović, ali do promjene rezultata nije došlo. U 62. minuti, danas dobro raspoloženi Benko, ponovo je bio u prilici. Njegov udarac, na ubacivanje Stojčeva, golman Travnika krajnjim naporima brani.

U 70. minuti Bekić je bio u prodoru, šutirao je sa vrha šesnaesterca, međutim, danas najbolji pojedinac domaćina, golman Nurković, brani njegov udarac.

Do kraja susreta, nekoliko prilika za Sarajevo. Redom su prijetili Bekić, Cimirot, Duljević i Velkoski, ali rezultat se nije mijenjao.

U narednom kolu, naše Sarajevo dočekat će Čelik iz Zenice na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

NK Travnik 0:2 FK Sarajevo

Stadion Pirota, gledalaca: 2.000, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Tatomirović (Sarajevo), crveni karton: Sadiković (Travnik), Strijelci: Puzigaća 45+2’, Benko 48’.

NK TRAVNIK: Nurković, Terzić, Nuhić (od 68. Jašarević), Aleksić, Hasečić, Dudić (od 53. Ribić), Šupić, Musić, Brlečić, Sadiković, Smajić (od 58. Zajmović).

FK SARAJEVO:
Delač, Rustemović, Barić, Stojčev (od 86. Alispahić), Bekić, Tatomirović, Benko (od 75. Velkoski), Berberović, Cimirot, Puzigaća, Radovac (od 70. Duljević).

Kodro: “Zadovoljan sam igrom”

Po završetku današnje ligaške utakmice između Travnika i Sarajeva, u kojoj je Bordo klub slavio rezultatom 2:0, prisutnim medijima se obratio Šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo, Meho Kodro.

“Odigrali smo prvo poluvrijeme jako dobro, dominirali smo i nakon prvih 45 minuta smo zasluženo vodili. Drugi gol je zapečatio utakmicu. Travnik se zatim predao, mogli smo postići još nekoliko pogodaka i zadovoljan sam igrom u današnjem meču.“, rekao je Kodro, te dodao:

“Čelik je naredni protivnik, biće težak meč. Volio bih da ova pobjeda poveća samopouzdanje pred taj meč. Spremićemo se da dobijemo tu utakmicu.”