Ponovo remi u Lukama

Stadion Luke. Gledalaca: 300. Sudija: Antoni Bandić (Grude) 5,5. Strijelci: 1:0 I.Džafić (24), 1:1 H.Ribić (39), 2:1 Kalkan (40), 2:2 Selamović (85). Igrač utakmice: Elmir Kalkan (Bosna) 7.

BOSNA. Bekan 6, Mujezinović 7, Frljak 6,5, Hasanhodžić 6,5, Pleh 6,5, Smajić 7, Bećirević 6,5(od 60.Fočić 6), Kalkan 7, Arnaut 6(od 72.Mahmić -), Beširević 6,5(od 87. Salkić -), I.Džafić 7. Trener: Ivo Ištuk.

SLOBODA: E.Ribić 6, Crnogorac 6,5, Mehidić 6(od 62.Hasanović 6), Omić 6, Nezić 6, Čejvanović 6, H.Ribić 6,5, Musić 6(od 78.Jaganjac -), Hasić 6, Gojković 6, Velagić 5,5(od 54.Selamović 6,5). Trener: Smail Karić

Dugo će nogometaši Bosne žaliti za pobjedom u ovoj utakmici, ali takav je nogomet. Za razliku od meča protiv Viteza kada nismo vidjeli puno lijepog nogometa ni golova, u drugom velikom meču ovog proljeća u Lukama, puno uzbuđenja. Bosna je konačno proradila i napadački, te zabila svoje prve golove u drugom dijelu sezone, međutim, dovoljno samo za jedan bod. Bosna je povela u 24.minuti kada se Kalkan lijepo oslobodio čuvara, šutirao, lopta pogađa stativu i dolazi do Džafića koji je šalje u mrežu. Sloboda je izjednačila 15 minuta kasnije i to iz kontranapada, nakon što su igrači Bosne pogriješili u napadu, a sve je kaznio brzonogi Ribić. Samo minutu nakon toga, iz jedne naizgled bezopasne akcije, lopta dolazi do Kalkana, a ovaj lijevom nogom šutira, pogađa prečku, pa od leđa golmana Ribića završava u mreži. Bio je to vrlo lijep i atraktivan gol. U drugom poluvremenu Sloboda očekivano preuzima inicijativu i stvara par dobrih prilika bez prave završnice, međutim u finišu ipak dolaze do izjednačenja. Bilo je to jedno od brojnih ubacivanja u kazneni prostor Bosne, Bekan leti u prazno, a na drugoj stativi je sam Selamović za 2:2, samo pet minuta prije kraja. U toj akciji se teže povrijedio igrač Bosne Beširević kojeg su kola hitne pomoći odvukla u bolnicu, a uslijedili su protesti kod slabog sudije Bandića, zbog toga što nije ranije prekinuo igru. U sudijskoj nadoknadi je Bosna imala par izglednih situacija, ali su borbeni gosti iz Tuzle požrtvovanom igrom spriječili i treći gol domaćina, tako da se Bosna opet morala zadovoljiti bodom, s kojim su očito zadovoljni i gosti. U slhedećem kolu Bosna gostuje u Bugojno kod ekipe Iskre.