NK Bosna 2:0 FK Budučnost, Fočić igrač utakmice

image

Visocani.ba : Stadion Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Stojić (Mostar) 7. Strijelci: 1:0 Arnaut (3), 2:0 Durmić (81). Igrač utakmice: Adi-Amar Fočić (Bosna) 7,5.

BOSNA: Bekan 7, Mujezinović 7(od 80.Salkić -), Hasanhodžić 7, Pleh 7, Beširević 7, Smajić 6,5(od 46.Bečirević 7), Frljak 7, Fočić 7,5, Kalkan 7, Arnaut 7(od 70.Durmić 7), Hiroš 7,5. Trener. Ivo Ištuk

BUDUĆNOST: Mujkić 6, Brigić 5,5, Suljić 5,5(od 68.Salihović -), Sarajlić 5,5, Ikanović 5,5(od 59.Delić 5), Čamrković 5,5, Kovačević 5,5, Imamović 5, Mujić 6, Zoletić 5,5, Čergić 5,5. Trener: Munever Rizvić

Vrijedna domaća pobjeda nogometaša i to druga uzastopna na domaćem terenu identičnim rezultatom 2:0. Nije Bosna odigrala neku maestralnu partiju, ali je bila puno bolji rival od slabih gostiju iz Banovića i zasluženo su slavili. Počelo je furioznom igrom domaćina i vodstvom već u trećoj minuti nakon što je Arnaut odličnon iskoristio jedno dubinsko ubacivanje i lobovao istrčalog Mujkića. Očekivalo se tada da će Bosna možda i lako doći do pobjede, ali do kraja poluvremena nismo vidjeli skoro ništa. U nastavku gosti kreću nešto odlučnije i u 50.minuti imaju svoju prvu, ispostaviće se i jedinu priliku na utakmici kada pokušaj Mujića zaustavlja sigurni Bekan. Nakon toga je Bosna opasna iz kontranapada i dobre prilike propuštaju Hiroš i Arnaut. U finišu potvrdu pobjede za Bosnu donose rezervisti, Bečirević i Durmić. U 81.minuti je Bečirević  izveo korner, a Durmić je bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu za konačan rezultat i super vrijednu pobjedu Bosne. U narednom kolu Bosna gostuje kod posljednjeplasiranog Goražda.