Loše kolo u 1.ligi FBiH za klubove iz ZDK: Porazi Rudara i TOŠKA, remi Bosne u Čapljini

Uvjerljiva je bila ekipa Metalleghea, koja je na Mračaju stigla do prve ovosezonske pobjede i to sa uvjerljivim rezultatom 4:1 protiv nemoćnog TOŠK-a iz Tešnja.

Poveli su domaći preko Fejzića u sedmoj minuti, a ubrzo je Handžić na ubačaj Kovača povisio na 2:0. Izabranici Denisa Sadikovića tu su doslovno razbijeni, a trijumf je Jajčanima ovjerio Pljevljak golom u nastavku. U završnici meča Kršić je smanjio na 3:1, da bi već u sljedećem napadu Fejzić pogodio za konačnih 4:1.

U Čapljini je duel istoimene domaće ekipe i Bosne završen rezultatom 1:1. Vodeći gol za Bosnu postigao je Dino Dizdarević u 67. minuti, dok je Leko s penala postavio konačnih 1:1.

Slaven je ostvario veliku pobjedu u Kaknju, a junak gostiju iz Živinica bio je Salihović, koji je u finišu zatresao mrežu domaće ekipe i donio slavlje svom timu. Slavenu je ovo bila treća vezana pobjeda, dok je Rudar upisao drugi uzastopni poraz.

Metalleghe – TOŠK 4:1

NK Metalleghe BSI: Ramić, Radulović, Pljevljak, Smajić, Tankuljić, Alispahić, Handžić, Kovač, Kukavica, Fejzić, Hreljić.

NK TOŠK: Strika, Bijedić, Navrboc, Hodžić, Kurdić, Kršić, Maglić, Gafurović, Lukomirak, Hankić, Skulić.

Čapljina – Bosna 1:1

HNK Čapljina: Buntić, Šetka, Popović, Leko, Pervan, Sušac, Zubac, Buhač, Haračić, Dučić, Isić.

NK Bosna: Bekan, Goralija, Ćubara, Hodžić, Hrelja, Mujić, Cana, Rizvanović, Sadiković, Šero, Čulov.