Enis Sadiković u idealnom timi 6 kola

U okviru 6. kola Prve fudbalske lige FBiH veliki derbi su odigrali na Otoci, domaći Olimpik i do sada neporažena Zvijezda iz Gradačca, bez primljenog kola. U 8. minuti domaći imaju priliku, kada na ubačaj Mahovića, Jusubašić ne uspjeva da savlada golmana Prljaču. Nakon toga Kokot iz jedne kontre je sam krenuo prema Bandoviću, ali su ga uspjeli zaustaviti domaći igrači. I u nastavku, ponovo kontra gostiju, domači golman Bandović van kaznenog prostora ruši Ivanovskog, te dobio žuti karton.

U drugom poluvremenu bolja igra Vukova sa Otoke, u 49. minuti Ščepanović iz “slobodnjaka” sjajno šutira, ali je golman Prljača uspješniji. U 60. minuti veliko slavlje domaćih, nakon kornera sa desne strane, najbolje se snašao Osmannović koji glavom pogađa mrežu Zvijezde. U 75. minuti Olimpik je imao priliku da povede, 2:0, Nedim Oglečevac je sam izašao pred Prljaču, ali loše je primio loptu i napravio faul. U drugom dijelu gosti iz Gradačca nisu uputili niti jedan udarac na gol Bandovića. Na ovom derbiju pokazano je čak 13 žutih kartona.

Drugi derbi je odigran u Visokom, između domaće Bosne i mostarskog Veleža koji je završen miroljubivo, bez golova. Prisutni ljubtelji fudbala su vidjeli zanimljivu utakmicu. Prvi dio Rođeni su više pokazali od domaćina, da bi u drugom dijelu, prvo Mujić imao priliku, ali se isprjećila stativa, poslije toga sjajna prilika za Mostarce, šut Brazilca, Brandao de Souze, sjajno brani golman Bekan.

Bugojanska Iskra je u ovom kolu na svom terenu ugostila jednog od glavnih kandidata za prvo mjesto, ekipu Rudara iz Kaknja. Domaćini su bili puno bolji u prvom poluvremenu, Čakar je zaprijetio u 22. minuti, ali je Sarvan spasio gol gostiju u posljednjem trenutku. Osam minuta kasnije zatresla se mreža Kakanjaca, nakon kornera glavom je pogodio, Vlado Koprivica. U drugom poluvremenu, otvorena utakmica sa obje strane, udarac Ćemana, golman Iskre brani, uzvratio je Skopljak, ali je ostalo, 1:0. Najbolji strijelac Rudara, Belmin Kobilica pred kraj utakmice je pogodio prečku, pa je ostalo 1:0. Nakon ovog poraza Rudar je ostao bez šefa struke, Elvedina Beganovića.

Fudbaleri Travnika, bivši članovi elite bh. fudbala nastavljaju sa lošim igrama i rezultatima, te su nakon 6. kola prikovani za posljednje mjesto. Ovaj put Travničani su na svojoj Piroti ugostili Čapljinu, poraženi su golom Leke u 87. minuti koji je svojim golom donio veliku gostujuću pobjeduu svojoj ekipi.

U Gračanici, domaće Bratstvo je ugostilo još jedno razočarenje dosadašnjeg dijela prvenstva, ekipu Metalleghe BSI iz Jajca. Sa dva gola Mujkića (17, 66 ), te Puturalića (32), domaći su poveli 3:0. Da bi u 89. minuti Hota ublažio poraz svojim golom, 3:1.

U Živinicima domaći Slaven je nakon gostujeće pobjede u Čapljini ugostio ekipu bihaćkog Jedinstva. U prvom dijelu mreže su ostale netaknute. U drugom prvo je Omerkić u 50. načeo mrežu gostiju, na asistenciju, Berbića, da bi najbolji strelac lige Mirnes Salihović svojim šestim golom u prvenstvu u 85. postavio konačnih, 2:0.

U Orašju istomena domaća ekipa je ugostila konjički Igman. Oraški “Labudovi” su savladali Konjičane, 2:0, golovima, Markovića i Tanturovskog, a imali su i dva isključenja, (Razić, i sa klupe Pajaziti).

Posljednji susret ovog kola je odigran u Tešnju između doomaćeg TOŠK-a i Sloge iz Siminog Hana. Domaći su na početku imali priliku preko Lukomiraka koji nije bio precizan, potom je Sloga preuzela inicijativu i preko najboljeg strijelca, Mirela Ibrahimovića u 11 minuti stekla prednost. U 55 minuti ponovo je strijelac Ibrahimović za 0:2, te vrijednu gostujuću pobjedu i treće mjesto Sloge na prvoligaškoj tabeli.

Idealni tim kola: Franjo Buntić (Čapljina), Denis Zvonić (Velež), Enis Sadiković (Bosna), Amel Berbić (Slaven), Vlado Koprivica (Iskra), Tomislav Marković (Orašje), Adnan Osmanović (Olimpik), Nikla Leko (Čapljina), Jasmin Mujkić (Bratstvo), Mirel Ibrahimović (Sloga), Nedim Oglećevac (Olimpik).

Igrač kola: Adnan Osmanović (Olimpik).

U ovom kolu postignuto je 13 golova, sudije su pokazale 52 žuta i dva crvena kartona, ukupno je bilo 2.650 gledalaca, a najviše u Visokom, 500.

16. Travnik 6 0 2 4 2:7 2

Lista strijelaca, 6 golova – Mirnes Salihović (Slaven), 4 gola – Brandao de Souza (Velež), Belmin Kobilica (Rudar), Aleksandar Kršić (TOŠK), Dženan Haračić (Čapljina), Nihad Mujić (Bosna), Mujkić Jasmin (Bratstvo), Mirel Ibrahimović (Sloga), 3 gola – Obren Cvijanović (Zvijezda), 2 gola – Darjan Todorović (Sloga).

Parovi 7. kola, 16. septembra, Kakanj: Rudar – Slaven, Mostar: Velež – Iskra, Čapljina: Čapljina – Bosna, Bihać: Jedinstvo – Olimpik, Jajce: Metalleghe BSI – TOŠK, Simin Han: Sloga – Orašje, Konjic: Igman – Travnik, Gradačac: Zvijezda – Bratstvo .