Dino Dizdarević u idealnom timu 14-og kola

Odigrano je 14. kolo Prve lige FBiH, koje je donijelo “bure”, posebno u Konjicu, gdje je glavni sudija Mirza Kazlagić sa svojim pomoćnicima, umjesto pravde, dijelio nepravdu, na štetu Konjičana.

Na jednom od tri derbija na Gradskom stadionu u Konjicu, Igman je u 24. minuti nakon jedne gužve pred golom Sloge iz Siminog Hana, golom Idriza Džafića stekao rezultatsku prednost. Od prve minute Mirza Kazlagić uz pomoć svojih asistenata je bio 12 igrač Sloge, svirao nepostoječe faule za goste, a nije svirao prekršaje za domaće, a isto tako lako je davao kartone domaćima, dok su i tu gosti bili zaštićeni. Bodreni svojim vjernim navijačima, domaći su u nastavku igre nastavili sa dobrom igrom, gosti, na razočarenje dobrano popunjenog stadiona nisu pokazali skoro ništa. U 37. minuti prilika za domaće, Idriz Džafić je šutirao sa oko 15-ak metara, ali je lopta prošla tik pored desne stative golmana Hamzabegovića. I u drugom poluvremenu puleni trenera Obada su nastavili sa stvaranjem šansi, u 72. minuti Senad Kašić je šutirao, ali je golman Hamzabegović na mjestu. U 89 minuti gledališe je na nogama,Ajdin Sultanić je probio desnu stranu, ubacio na suprotnu na Vedada Šabanovića koji sa pet metara šalje loptu kraj lijeve stative. U nadoknadi izgubljenog vremena, 90+4, ponovo je na sceni sudijska trojka na čelu sa Mirzom Kazlagićem, “debeli” ofsajd je pustio pomoćni sudija Amir Hušidić iz Velike Kladuše koji Kostić pretvara za konačnih,1:1. Pomenuti sudija je u drugom poluvremenu, 4 puta signalizirao “slobodnjake” koji nisu postojali.

U drugom derbiju u Vrapčićima mostarski Rođeni su ugostili lidera na tabelu, Zvijezdu iz Gradačca. Ovo je bila, vjerovatno posljednja prilika Mostarcima da se pobjedom uključe u borbu za prvo mjesto. Domaći su bolje otvorili ovaj susret, ali nisu uspjeli doći do realizacije. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali otvorenije i golom Guzine u 73 minuti nakon korenera stekli rezultatsku prednost. Pet minuta prije kraka Brazilac Brandao de Souza koristi nesporazum u odbrani Zvijezde i pogađa mrežu za konačnih, 1:1.

I u Bugojnu isti rezultat kao u Konjicu i Mostaru, između domaće Iskre i Olimpika iz Sarajeva. Vukovi sa Otoke imali početnu inicijativu, zaprijetili preko Mahovića, ali je uzvratio Čakar. U 29. minuti Olimpik je stekao prednost kada je Omar Pršeš matirao Ćemana,0:1.

U drugom poluvremenu u 58. minuti veliko slavlje domačih igrača i njihovih navijača, kada Samir Čakar, glavom pogađa za 1:1.Sarajlije su bile nervozne tokom ćitave utakmice, stalno su protestvovali, a nakon pravnanja isključen je trener gostiju Mirza Varešanović, a nakon toga direktni crveni karton je dobio i strijelac gola za Olimpik, Pršeš.

U Visokom domaća Bosna je ugostila Bratstvo iz Gračanice, mada su gosti prvi stekli prednost u 4. minuti preko Stjepanovića, , Visočaci su postigli pet golva, za 5:1(Šarić, Dizdarević po 2,Čabaravdić), da bi najbolji strijelac gostiju Mujkić donakle ublažio poraz u 83. minuti, 5:2. I Rudar je zabilježio visoku domaću pobjedu protiv Jednstva iz Bihaća, 4:0 (Kobilica 2,Čiva, Neimarlija po 1).

Čapljina je na Bjelavama ugostila ekupu Metelleghe BSI iz Jajca, te zabilježila minimalnu domaću pobjedu golovima, Buhača,Haračića i Rodine, dok su za goste strijelci,Tankuljić i Handžić, dok su prvu ovosezonsku pobjedu ostvarili bivši članovi elite bh fudbala, Travnik na svojoj Piroti od 1:0, gol odluke je postigao Edvin Hamzić u 57 minuti iz penala.

Još jednu domaću pobjedu je zabilježila ekipa Slavena u Živinicama protiv Orašja od 2:0 golovima Hasmira i Mirnesa Salihovića u 22 i 35 minuti.