Dedić: Bili smo bolji i zasluženo pobijedili

U derbiju 12. kola prvenstva Prve nogometne lige Federacije BiH u Visokom je odigran meč između domaće Bosne i do ovog kola lidera na tablici, momčadi HNK Orašje.

U veoma bitnom meču za oba rivala negdje oko 800 gledalaca vidjelo je dobru igru oba tima, bilo je po dvije, tri sjajne šanse na obje strane, par odličnih udaraca ka mreži oba rivala, a koje su odličnim intervencijama zaustavili domaći vratar Amir Bekan i na drugoj strani Armin Kurbašić. Na kraju su slavile sa 2:1 visočke „karioke“.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a zabilježili smo po dvije dobre prilike koje nisu realizovali Čehajić i Cana kod domaćih, te Aletić i Marošević u ekipi oraških „labudova“. U nastavku meča mnogo bolja igre Bosne i već u 56. minuti domaćini su poveli eurogolom Idriza Džafića sa 1:O. Idealan centaršut sa lijeve strane uputio je Hrelja, a Idriz Džafić glavom sa šest-sedam metara pogađa mrežu gostiju.

Gosti su poslije kardinalne greške odbrane Bosne u 72. minuti izjednačili, a strijelac je bio rezervista Drago Đurčević. No, to nije pokolebalo domaće igrače koji nastavljaju sa napadima i u 79. minuti Amar Čabaravdić rezantnim udarcem sa nekih petnaestak metara pogađa mrežu nemočnog Kurbašića i postavlja konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Bosna je zasjela na prvu poziciju sa 23 osvojena boda i ulazi u finiš prvenstva sa velikim šansama da jesen završi kao šampion. Po završetku meča trener domaće ekipe Faruk Dedić rekao nam je sljedeće:

”Bila je ovo izuzetno teška utakmica za našu ekipu i moram reći da sam izuzetno zadovoljan igrom, požrtvovanjem, htijenjem, borbenošću koju pokazali naši igrači. Cijeli tok meča bili smo bolji i na kraju zasluženo pobijedili i zasjeli na vrh tabele. U prvom poluvremenu nismo uspjeli postići zgoditak, gosti su zatvorili sve prilaze svojoj mreži, no u nastavku smo od prvog minuta krenuli mnogo brže, akcije su se redale kao na filmskoj traci i to smo krunisali sa dva prekrasna pogotka. Čestitam gostima na dobroj igri, fer i sportskom ponašanju, a koristim priliku da se zahvalim našim vjernim navijačima, popularnim „Demonima“ koji su nas svih 90 minuta meča bodrili i bili naš dvanesti igrač na terenu”, kazao je Dedić.