Debakl Bosne u Gradačcu

U terminu od 15:30 danas su igrane sve utakmice 19. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine iz kojeg su najviše profitirali Travnik i GOŠK.

Lider na tabeli, ekipa visočke Bosne je deklasirana u Gradačcu kod domaće Zvijezde, bilo je 5:1. Strijelci za Zvijezdu su bili Mujagić, Cvijanović, Glišić, Huseinbašić i Bekan koji je postigao autogol dok je jedini pogodak za goste postigao Džafić. Zvijezda sada ima 30 osvojenih bodova, a Bosna pet više.

Travnik je golom Zukića iz 62. minute susreta slavio protiv Čapljine i izjednačio se na vrhu tabele sa Bosnom iz Visokog dok je GOŠK također minimalno pobijedio Bosna Semu i to zahvaljujući golovima Đajića i Ankovića. Gabeljani sada imaju 34 boda dok Bosna Sema ima 21.

Bratstvo je deklasiralo Novi Travnik rezultatom 6:0, a strijelci su bili Kovač, koji je postigao autogol, Mulahusejnović, Mujkić, koji je postigao dva gola, koliko je dodao i Poturalić dok je kakanjski Rudar remizirao (0:0) sa Orašjem. Isti rezultat je viđen i u meču Budućnost-Sloga Simin Han.

Mostarski Velež je remizirao (2:2) na gostovanju kod Radničkog iz Lukavca iako je do 84. minute imao prednost rezultatom 0:2. Strijelci su bili Brandao i Salihović koji je postigao autogol. Ipak, u nastavku Radnički u 84. smanjuje preko Salihovića da bi tri minute poslije eurogolom Udovičića, Radnički izjednačio i postavio konačan rezultat. Rođeni sada imaju 21 osvojeni bod baš kao i Radnički.radnickivelez-tekst

Jedinstvo je pobijedilo Goražde rezultatom 3:1, a strijelci za domaće su bili Galin, Jašarević i Nuspahić dok je jedini pogodak za goste postigao Šuntić sa jedanaest metara u 42. minuti susreta. U prvoj minuti nadoknade, fudbaler Jedinstva Hodžić nije iskoristio jedanaesterac.

Rezultati i strijelci:

Radnički-Velež 2:2 (Salihović 84’, Udovičić 87’; Brandao 4’, Salihović (ag) 20’)

Bratstvo-Novi Travnik 6:0 (Kovač (ag) 9’, Mujkić 17’, 61’, Mulahusejnović 78, Poturalić 87’, 90+2’)

Jedinstvo-Goražde 3:1 (Galin 7’, Jašarević 12’, Nuspahić 84’; Šuntić (p) 42’)

Travnik-Čapljina 1:0 (Zukić 62’)

GOŠK-Bosna Sema 2:0 (Đajić 67’, Anković 90+2’)

Zvijezda-Bosna (V) 5:1 (Mujagić 13’, Bekan (ag) 45+1’, Cvijanović 52’, Glišić 69’, Huseinbašić 81’; Džafić 71’)

Rudar (K)-Orašje 0:0

Budućnost-Sloga Simin Han 0:0