Bosna u Lukavcu demolirala domaću ekipu

Završeno je svih 90 minuta utakmice u Lukavcu, u kojoj su se, u okviru 22. kola Prve lige Federacije BiH, sastale ekipe FK Radnički i NK Bosna Visoko. Nakon nevjerovatnog starta utakmice gledali smo nešto mirniji nastavak susreta, u kojem su Visočani stigli do velike, treće vezane pobjede, koja će ih dodatno primaknuti samom vrhu tabele do kraja sezone.

A mi smo danas imali priliku da prisustvujemo zaista fenomenalnoj utakmici visočkog i lukavačkog tima. Nakon samo šest minuta Visočani su stigli do, već tada nevjerovatnog rezultata, 0:2, a sjajni su u dva navrata bili Porča i Plakalo, koji su svoj tim doveli do prednosti. U šestom minutu ponovo nevjerovatna situacija, koju domaći ovog puta koriste i dolaze do svog prvog pogotka na ovoj utakmici, te je rezultat glasio 1:2.

Četiri minuta kasnije novi gol na startu ove nevjerovatne utakmice, a nakon šuta Plakala i odbrane domaćeg golmana, precizan je bio Porča koji je natrčao na odbijenu loptu, te svojim drugim pogotkom doveo Bosnu u prednost od 1:3.

No, ni to nije bio kraj prave golijade u Lukavcu, te šest minuta kasnije i domaći postižu novi pogodak, a nakon ubačaja u kazneni prostor Bosne sa lijeve strane, Šukrija je bio nemoćan, što nas je nakon 16 minuta dovelo do nevjerovatnih pet golova i rezultata 2:3 u korist Visočana.

Do kraja poluvremena gledali smo mnogo mirniju partiju obje ekipe, gdje su se igrale nešto lošije ali opet efektivne odbrane, te do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme ponovo nije donijelo neke velike promjene, te se igrala izuzetno teška i gruba igra na oba kraja terena, u kojoj su nešto grublju odbranu igrali domaći igrači. Nekoliko igrača gostujućeg tima iz Visokog je povrijeđeno tom prilikom, ali ni sve to nije smetalo Visočanima da se regrupišu i u 76. minuti preko Handžića postignu svoj četvrti pogodak, za konačni rezultat 2:4.

Do kraja utakmice igra domaće ekipe se raspala, a Visočani su malo “stali na loptu”, te je utakmica završena u mirnom, sportskom duhu.

Velika pobjeda visočkog tima je zaista pohvalna i ovom prilikom čestitamo mladim izabranicima trenera Faruka Dedića.

U narednom, 23. kolo Bosna će u na visočkom stadionu u Lukama, u okviru komšijskog derbija, ugostiti ekipu Rudara iz Kaknja, o čemu ćemo izvještavati u narednim danima, stoga pratite vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, kako biste saznali sve vijesti iz visočkog nogometa.