Bosna čuva vrh Prve lige

Nogometaši visočke Bosne pobijedili su Novi Travnik s 2:0 u susretu 14. kola Prve lige Federacije BiH.

Bosna je kao veliki favoriti ušla u ovaj meč i na kraju su to i pokazali na terenu.

Nakon poprilično dosadnog uvoda u meč iz prve prave šanse domaći su stigli do vodstva. Mujezinović je prekrasno pogodio za prednost Bosne od 1:0 nakon 20 minuta igre.

Još dvije velike šanse imala je Bosna do kraja prvog dijela. Čabaravdić je uzdrmao prečku gostiju, dok su s gol-linije u finišu spriječili Kovača da postigne gol i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Bosna je došla do drugog gola, a mrežu Hajrića pogodio je Idriz Džafić za konačnih 2:0.