Adnan Zamer Hodžić u najboljem timu 29 kola Prve lige FBiH

Odigrani su svi susreti 29. predposljednjeg kola prvenstva u Prvoj ligi FBiH. Lider, GOŠK iz Gabele je remijem u Orašju kolo prije kraja prvenstva osgurao povratak u elitu bh fudbala zahvaljujući kiksu visoćke Bosne u Novom Travniku (1:1). Rezultatima u ovom kolu još se više “zakuhalo” jer su sve tri ekipe koje se bore za 11. mjesto koje osigurava opstanak, osvojile sva tri boda (Gpražde, Jedinstvo, Bratstvo).

U Orašju, domaći su prvi stekli rezultatsku prednost (Novaković,42), dok je golom koji vrijedi BHTelecom Premijer ligu BiH, Mirsad Ramić devet minuta prije kraja utakmice donio veliku radost Gabeljanima. GOŠK ima tri boda prednosti u odnosu na visočku Bosnu, ali je bolji u međusobmnim susretima, u Gabeli je bilo, 1:0, u Visokom (0:0).

Konkurent novog ćlana BH Telecom Premijer lige BiH, Bosna iz Visokog je nakon domaćeg kiksa protiv Veleža (1:1), isti rezltat postigla protiv fenjeraša Novog Travvnika. Visočaci su pred kraj prvog poluvremena golom Adnana Ramića postigli gol, da bi eurogolom u 58 minuti iz “slobodnjaka”, poravnao Mahir Ramić.

Veliku radost fudbalerima Čapljine je donio njihov najbolji igrač i strijelac, Salko Jazvin, u domaćem duelu sa Slogom iz Siminog Hana koji je u 50 minuti iz kaznenog udarca donio tri boda Čapljincima, dok su gosti ovim porazom otpali iz utrke za prvo mjesto.

Fudbaleri bihaćkog Jedinstva su gostovali u Kaknju u utakmici punoj preokreta, Bišćani su prvi stekli prednost u 16 minuti preko Omerdića, da bi Igor Aničić sa svoja dva gola (32’ i 44’), doveo Rudar u prednost od, 2:1. U drugom poluvremenu, Topić je u 68 minuti donio izjednačenje, da bi Anes Nuspahić dva minuta poslije postigao vodeći gol za drugo vodstvo Jedinstva na ovoj utakmici, za veliki trijmuf u Kaknju i donio nade svojoj ekipi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Vrijednu gostujuću pobjedu su u komšijskom derbiju zabilježili fudbaleri Bratstva iz Gračanice u Lukavcu protiv već otpisanog Radničkog. Nadir Mulahusejnović je u 11 minuti pogodio mrežu domaćih, da bi H. Salihović izjednačio u 58 minuti. U 77 minuti Mulahusejnović je ponovo doveo svoju ekipu u prednost, da bi vrijednu gostujuću pobjedu potvrdio Vehabović osam minuta prije kraja.

U Banovićima domaća Budućnost je ugostila ekipu Travnika. Ovo je domaćoj ekipi bila posljednja prilika da pobjedom nad Travničanima imaju neke nade za opstanak u Prvoj ligi FBiH. Mada su dva puta vodili, prvo u 13 minuti preko Abdurahmana Beširevića i rezerviste Belmina Idrizovića u 35 minuti. Ali, je najbolji strijelac Travnika i Prve lige FBiH, Sabahudin Jusufbašić sa dva gola (40’ I 90+4’, penal), ugasio i posljednju nadu d omaćima za opstanak.

Goražde je pred svojim navijačima lako savladalo Bosnu Semu iz Sarajeva, za pobjedu od 3:0 (Raščić, Rovčanin, Berbić), te su im ostale nade pred posljednju ovosezonsku utakmicu protiv Bosne u Visokom, uz to da im se trebaju poklopiti i rezultati sa drugih utakmica…..

Mostarski Velež nije imao nikakvih problema pred više od 2.000 svojih navijača protiv gradačaćke Zvijezde koju su savladali rezultatom, 2:0, Brandao De Souza i Denis Zvonić.

U ovom kolu postignuto su 23 gola, sudije su pokazale 31 žuti i 1 crveni kartona, ukupno je bilo 3.700 gledalaca, a najviše u Mostaru 2.000.

Idealni tim 29. kola,

Marko Sušac (GOŠK), Belmin Idrizović (Budućnost), Adnan Hodžić (Bosna Visoko), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Damir Rovčanin (Goražde), Sabahudin Jusufbašić (Travnik),
Tomislav Marković (Orašje), Brandao De Souza (Velež), Salko Jazvin (Čapljina), Amir Mehić (Novi Travnik), Nardin Mulahusejnović (Bratstvo).

IGRAČ KOLA: Nardin Mulahusejnović (Bratstvo).

Rezultati, 29.kola:

Velež-Zvijezda 2:0 ,(Zvonić 5’ iz 11m, Brandao De Souza 19’),

Orašje-GOŠK 1:1 ,(Marković 42'/ Ramić 81’, ),

Budućnost-Travnik 2:2 (Beširović 13’, Idrizović 35’ / Jusufbašić 40’, 90+4 ‘ iz 11m

Čapljina-Sloga,SH 1:0, (Jazvin 50’,),

Rudar-Jedinstvo 2:3, (Aničić 32’ 44’,/ Omerdić 16’, Topić 68’, Nuspahić 70’),

Goražde-Bosna Sema 3:0, (Raščić 10’, Rovčanin 13’, Berbić 90’),

Radnički-Bratstvo 1:3 ( H. Salihović 58'/Mulahusejnović 11’, 77’, Vehabović 82’),

Novi Travnik-Bosna Visoko 1:1 (Mehić 58’ / Hodžić 44’)

Parovi 30. kola, subota, 03. juni 2017 u 18,00 sati,
Gabela: GOŠK-Velež, Sarajevo:BosnaSema-Čapljina,
Visoko: Bosna-Goražde,Bihać: Jedinstvo-Budućnost, Gračanica: Bratstvo-Rudar, Gradačac: Zvijezda-Novi Travnik,Travnik: Travnik-Orašje, Simin Han:Sloga-
Radnički.

Lista strijelaca:

1, Mirnes Salihović (Radnički), Mirsad Ramić (GOŠK) i Sabahudin Jusufbašić po 17 golova,

2. Salko Jazvin (Čapljina,Igor Radovanović (Sloga,SH), Igor Aničić (Rudar) po 13,