Adnan Džafić ispisao istoriju visočkog fudbala kao prvi Visočanin koji je zaigrao u grupnoj fazi UEFA lige

Ovaj 14.septembar ostat će zauvijek upisan u istoriju visočkog fudbala kao dan kada je jedan Visočanin zaigrao u grupnoj fazi UEFA lige. Adnan Džafić kao igrač Češkog Zlina od 83. minute upisao je prve i istorijske minute u ovom, iza Lige prvaka, drugom po rangu takmičenju protiv ekipe FC Sheriff u utakmici koja je završena neriješeno 0:0.

Nekadašnji kapiten NK Bosna zamijenio je Mirzada Mehanovića u samom špicu napada. Interesantno je da je i druga utakmica ove grupe “F” između FC Kopenhagena i Lokomotive iz Moskve završena identičnim rezultatom 0:0.

Podsjećamo i ranije su igrači NK Bosna upisivali nastupe u grupnim fazama UEFA Liga Europe i Lige prvaka. Elvir Rahimić je sa CSKA Moskva čak i osvojio ovo takmičenje dok je Mirsad Bešlija igrao Ligu prvaka, međutim Adnan Džafić je prvi Visočanin koji je zaigrao u ovom takmičenju, a sva trojica su kao igrači NK Bosna nosili i reprezentativne dresove.