Igman i Bosna remizirali u prijateljskoj utakmici

Fudbaleri konjičkog Igmana su u sklopu priprema za novo prvenstvo u Prvoj ligi FBiH na Gradskom stadionu u Konjicu pred oko 300 gledalaca odigrali kontrolnu utakmicu sa Bosnom iz Visokog.

Igman: Kolak, Mehić, Lukomirak, Handžić, Đurić, Savinović, Žerić, Aljetić, Oglećevac, Kašić i Albijanić. Još su igrali, Klarić, Kovačević, Rodrigo, Lončarić, Obradović, Šabanović, Graho. Trener: Nedim Jusufbegović.

Bosna, Visoko: Abadžija, Rizvanović, Velić, Tutundžić, Dubavčkić, Jusić, Selimović, Ljuca, Šero, Demirović. Još su igrali, Kadrić, Pandžić, Čubara, Hrvat, Zukić, Sejdić, Muharemović, Tukić, Blagojević, Ćulov, Hećo, Džafić. Trener: Ivo Ištuk.

Puleni trenera Igmana, Nedima Jusufbegovića su odigrali četvrtu pripremnu utakmicu u Konjicu protiv visočke Bosne.

Igman je bolje otvorio utakmicu, imao laganu inicijativu, u 26. minuti velika šansa za Konjičane nakon lijepe akcije, Nedim Oglečevac je bio neprecizan, a u 29. minuti, slobodan udarac za Visoćane sa oko 25 metara, šutirao je Jusić po sredini gola, loša procjena domaćeg golmana Kolaka i 0:1. U nastavku igre Igman je stvarao šanse, u 31. minuti Senad Kašić je pogodio stativu, u 37. minuti, sa lijeve strane korener izvodi Kašić, stoper Đurić, glavom šutira i pogađa desnu stativu.

Do kraja prvog poluvremena Konjičani pogađaju još dva puta stativu. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, ulaskom Rodriga Igman još bolje igra, pogađa još dvije stative ( Žerić, Obradović ), da bi Benjamin Lukomirak u 76. minuti efektnim golom postavio konačnih, 1:1.