U komšijskom derbiju zaslužena pobjeda Rudara, Bosna uvezala tri poraza

Pred nekih 1.000 gledalaca u Lukama je danas odigran komšijski derbi između Bosne i Rudara u kojem su zasluženu pobjedu odnijeli nogometaši iz Kaknja.

U prvom dijelu bez prilika, jedino vrijedno pomena jeste prećka koju su pogodili nogometaši Bosne uz pomoć vjetra.

Drugi dio bolje otvaraju gosti. Na samom početku Vehab izlazi sam pred Bekana koji zaustavlja njegov udarac.

Desetak minuta kasnije, u 57.minuti, najbolji pojedinac utakmice Belmin Kobilica matira Bekana i dovodi goste u prednost.

Svega pet minuta kasnije penal za Rudar, Kobilica uzima loptu, ali njegov šut odlazi preko gola.

Mogli su nogometaši Bosne kazniti ovaj promašaj Rudara, ali u 75.minuti udarac Čabaravdića zastavlja stativa.

Dvije minute kasnije Čehajić uzvraća prećkom, dok odbijeni udarac sjajno brani Bekan, međutim to je bio uvod za još jedan pogodak gostiju.

Igrala se 78.minuta kada je Kobilica sjajno asistirao Čehajiću kojem nije bilo teško postići pogodak i postaviti konačnih 0:2 u korist gostiju.

U narednom kolu Bosna gostuje u Mostaru kod ekipe Veleža.