Jedna od najubjedljivijih pobjeda na bh. terenima: Visočka Bosna pobijedila Podgrmeč 14:0

Jučer su igrane utakmice 25. kola Prve lige Federacije BiH nakon kojeg je Zvijezda iz Gradačca zadržala prednost nad drugoplasiranim Metallegheom da bi današnjim utakmicama kompletirano ovo kolo.
Zvijezda je dobila na svome terenu Slogu rezultatom 2:0. Gostima su presudili bivši igrači Željezničara, Mekić i Čolić. Na stadionu Banja Ilidža domaći su u vodstvo došli u 12. minuti utakmice preko Nedima Mekića da bi konačan rezultat utakmice postavio Elvir Čolić.

Metalleghe je na svom terenu bio bolji od Orašja rezultatom 3:1. Dilberović je u 20. minuti utakmice doveo domaće u vodstvo, a Fejzić je u 31. udvostručio prednost Metalleghea. To je bio rezultat poslije prvih 45 minuta, a onda u nastavku još dva gola. Prvo je Karađuz u 53. minuti utakmice postigao treći pogodak za domaće da bi konačan rezultat utakmice postavio Tanturovski u 66. minuti susreta.

Visočka Bosna je zabilježila jednu od najubjedljivih pobjeda na bh. terenima. Naime, oni su savladali Podgrmeč sa 14:0. Sjajno su počeli domaći, već u trećoj minuti Krajišnik je doveo domaće u vodstvo. Svega minutu poslije Porča pogađa za 2:0, a deset minuta poslije isti igrač pogađa za 3:0. U 17. minuti utakmice je već bilo 4:0 i to zahvaljujući golu Mujezinovića da bi Porča u 26. minuti kompletirao svoj hat trick. Do kraja prvog dijela vidjeli smo tri gola i sva tri je postigao Džafić, i to u 31. zatim 40. i 45. minuti utakmice. Džafiću je šest minuta u drugom dijelu bilo dovoljno za četvrti pogodak da bi u 53. minuti Jaganjac postigao deseti pogodak za domaće. Čiva je u 66. bio precizan za 11:0, a tri minute poslije u strijelce se upisao i Karavelić da bi potom u 89. Terzić zatresao svoju mrežu, a konačan rezultat utakmice je postavio Čabaravdić u 91. minuti utakmice.

Veoma zanimljivo je bilo na stadionu Jošik u Lukavcu gdje je domaći Radnički poražen (0:1) od Jedinstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Šiljeg u 48. minuti utakmice. Goražde je u veoma zanimljivoj utakmici porazila Budućnost sa 4:1. Domaći su došli u vodstvo golom Gece u 17. minuti utakmice, a tri minute poslije izjednačio je Idrizović. Ipak, u 25. minuti ponovo pogađa Geca za novo vodstvo Goražda da bi Dupovac pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade za 3:1. U nastavku još jedan pogodak domaćih koji su preko Kačara postavili konačan rezultat utakmice.

U meču između Čapljine i TOŠK-a nije bilo pogodaka. Danas su odigrane dvije utakmice, a Rudar je u Kaknju slavio protiv Branitelja sa 2:1. Gosti su u 24. minuti došli u vodstvo preko Santosa, a četiri minute poslije izjednačio je Hrustanović da bi Delić u 52. minuti utakmice postavio konačan rezultat.

U posljednjem susretu između Novog Travnika i Bratstva slavili su domaći, bilo je 3:2. Jaganjac je doveo goste u vodstvo poslije pola sata igre, a nakon tri minute izjednačio je Mamuša. Potom je Ikanović postigao drugi pogodak za Bratstvo, a četiri minute poslije Kadić zatresao svoju mrežu za izjednačenje rezultata. Konačan rezultat i pobjedu Novom Travniku donio je Suljić u 70. minuti utakmice.

Bosna Visoko-Podgrmeč 14:0 (Krajišnik 3’, Porča 4’, 14, 26’, Mujezinović 17’, Džafić 31’, 40’, 45’, 51’, Jaganjac 53’, Čiva 66’, Karavelić 69’, Terzić (ag) 89’, Čabaravdić 91’)
Zvijezda-Sloga 2:0 (Mekić 12’, Čolić 29’)
Metalleghe-Orašje 3:1 (Dilberović 20’, Fejzić 31’, Karađuz 53’; Tanturovski 66’)
Radnički-Jedinstvo 0:1 (Šiljeg 48’)
Goražde-Budućnost 4:1 (Geca 17’, 25’, Dupovac 45’, Kačar 54’; Idrizović 20’)
Čapljina-TOŠK 0:0
Rudar Kakanj-Branitelj 2:1 (Hrustanović 28’, Delić 52’; Santos 24’)
Novi Travnik-Bratstvo 3:2 (Mamuša 33’, Kadić (ag) 65’, Suljić 70’; Jaganjac 30’, Ikanović 61’)